Trzy nowe plany miejscowe dla dzielnic miasta Warszawy

2 godzin temu
Zdjęcie: Warszawa Targówek


„Pozwolą też na uporządkowanie tych obszarów zgodnie z zasadami ładu przestrzennego” – zapewnia Urząd Miasta Warszawa.

– W planowaniu Warszawy najważniejsza jest konsekwencja, ale również uważność na potrzeby mieszkańców. Dlatego bardzo cieszę się, iż kolejne plany zostają uchwalone przez Radę Miasta. Wpiszą się one w pozytywne zmiany przestrzeni miejskiej, które realizujemy w stolicy – podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Targówek. Plan rejonu ulicy Wyspowej

To mały plan, ale niezwykle istotny dla wszystkich rodziców, którzy mieszkają na Zaciszu. Planiści przeznaczyli tereny przy północnym odcinku ulicy Wolińskiej i ulicy Wyspowej pod placówki publiczne, takie jak żłobek lub przedszkole. Plan wskazuje usługi sportu i rekreacji oraz zieleni publicznej w miejscu istniejącej siłowni plenerowej, a także określa tereny dróg dojazdowych oraz komunikacji pieszo-rowerowej.

Włochy. Plan zagospodarowania obszaru Salomea

Plan o powierzchni około 54,4 ha jest położony w południowo-zachodniej części Włoch i obejmuje część węzła komunikacyjnego Salomea – Wolica, fragment Alej Jerozolimskich, ulicy Jutrzenki, ulicy Salomejskiej oraz stację kolei WKD – Salomea. Obszar planu, szczególnie ten w bezpośrednim sąsiedztwie węzła komunikacyjnego Salomea, podlega wzmożonej presji inwestycyjnej.

„Plan pozwoli więc na skoordynowane i uporządkowane zagospodarowanie tego obszaru. Planiści przewidzieli w planie rozwiązania, które pozwolą na stworzenie czytelnej struktury funkcjonalnej i przestrzennej tego fragmentu Warszawy. Plan pozwala na rozbudowę sieci infrastruktury technicznej i komunikacyjnej i wprowadzi możliwość nowych usług publicznych” – czytamy w komunikacie warszawskiego magistratu.

Włochy. Plan dla Rakowa

Jeden z najtrudniejszych, wywołujących emocje i dyskusje planów. Obejmuje teren o powierzchni około 224 ha. W znacznym stopniu obejmuje obszary o charakterze przemysłowym i usługowym – magazyny, obiekty produkcyjno-usługowe, usług handlu hurtowego, a także tereny niezagospodarowane.

Część terenu leży w zasięgu obszaru ograniczonego użytkowania dla Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Sposób funkcjonowania tego obszaru jest ściśle związany z bliskim sąsiedztwem lotniska.

Idź do oryginalnego materiału