Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, powody do euforii miałaby przede wszystkim Koalicja Obywatelska, która utrzymuje się na stanowisku lidera sondaży. Tym razem o preferencje wyborcze ankietowanych zapytał Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu". Poza KO do Sejmu dostałyby się jeszcze cztery partie.
To oni dostaliby najwięcej głosów w wyborach. Polacy zabrali głos w sondażu

Z opublikowanego w środę sondażu przeprowadzonego dla "SE" wynika, iż gdyby wybory odbyły się teraz, najwyższy wynik osiągnęłaby Koalicja Obywatelska. Na drugim miejscu znalazłoby się Prawo i Sprawiedliwość, a podium zamknęłaby Konfederacja.
Nowy sondaż. Koalicja Obywatelska z poparciem 34,01 proc.
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę na KO zagłosowałoby 34,01 proc. badanych, a na PiS - 26,17 proc. - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu". Na trzecim miejscu byłaby Konfederacja Wolność i Niepodległość z poparciem 13,93 proc.
ZOBACZ: Żółta kartka dla włodarzy miast. Sondaż pokazał to czarno na białym
Zgodnie z sondażem w Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie - Nowa Lewica, na którą chce głosować 7,82 proc. ankietowanych oraz Konfederacja Korony Polskiej Grzegorza Brauna z wynikiem 7,66 proc.
Poza Sejmem znalazłyby się: Partia Razem – z poparciem 4,58 proc., Polskie Stronnictwo Ludowe - 3,55 proc. oraz Polska 2050 - 1,61 proc. poparcia. 0,67 proc. ankietowanych zadeklarowało, iż zagłosowałoby na inną partię.
Badanie Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” przeprowadzono od 19 do 21 czerwca na próbie 1045 dorosłych Polaków.


1 godzina temu









