The Paedo Files: "Szokująca i przerażająca prawda o Billu Gatesie, Jeffreyu Epsteinie i Microsofcie"

grazynarebeca5.blogspot.com 1 rok temu

Seria ujawnień dotyczących powiązań między Billem Gatesem a Jeffreyem Epsteinem pojawiła się po ogłoszeniu rozwodu Billa i Melindy Gatesów.

Jednak istotne dowody sugerują, iż związek Gatesa-Epsteina faktycznie rozpoczął się kilkadziesiąt lat przed 2011 rokiem i przez cały czas jest cenzurowany przez media głównego nurtu.

Nie po to, by chronić Billa Gatesa, ale by chronić Microsoft.

Na początku maja 2021 roku ogłoszenie, iż Bill i Melinda Gates rozwodzą się po dwudziestu siedmiu latach małżeństwa, zszokowało zarówno tych, którzy chwalą, jak i tych, którzy nienawidzą "filantropijnej" power couple.

Niecały tydzień po pierwszym ogłoszeniu rozwodu, 7 maja, Daily Beast poinformował, iż Melinda Gates była rzekomo "głęboko zaniepokojona" związkiem Billa Gatesa z handlarzem dziećmi i agentem wywiadu Jeffreyem Epsteinem. Raport sugerował, iż Melinda była głównym powodem decyzji jej męża o zdystansowaniu się od Epsteina około 2014 roku z powodu jej dyskomfortu z Epsteinem po tym, jak oboje spotkali się z nim w 2013 roku. To wcześniej niezgłoszone spotkanie miało miejsce w rezydencji Epsteina na nowojorskiej Upper East Side.

The Daily Beast ujawnił również, iż szczegóły rozwodu Gatesów zostały ustalone kilka tygodni przed oficjalnym ogłoszeniem. Następnie, 9 maja, Wall Street Journal opublikował raport sugerujący, iż plany rozwodowe sięgają jeszcze dalej, a Melinda konsultowała się z prawnikami rozwodowymi w 2019 roku. Podobno konsultacje te odbyły się po tym, jak szczegóły relacji Billa Gatesa z Jeffreyem Epsteinem przyciągnęły znaczną uwagę mediów głównego nurtu, w tym New York Timesa.

Podczas gdy media głównego nurtu najwyraźniej zgadzają się, iż Jeffrey Epstein był prawdopodobnym czynnikiem w niedawno ogłoszonym rozstaniu Gatesów, to, czego te same media odmawiają wyjaśnienia, to prawdziwy zakres relacji Bill Gates – Jeffrey Epstein. Rzeczywiście, narracja głównego nurtu utrzymuje, iż powiązania Gatesa z Epsteinem rozpoczęły się w 2011 roku, pomimo dowodów wskazujących na to, iż ich związek rozpoczął się kilkadziesiąt lat wcześniej.

Ta ogólna odmowa uczciwego informowania o powiązaniach Gatesa i Epsteina prawdopodobnie wynika z ogromnej roli Gatesa w bieżących wydarzeniach, zarówno pod względem globalnej polityki zdrowotnej w odniesieniu do COVID-19, jak i tego, iż jest głównym promotorem i fundatorem kontrowersyjnych technokratycznych "rozwiązań" wielu problemów społecznych. Bardziej prawdopodobne jest jednak, iż charakter relacji między Gatesem a Epsteinem przed 2011 r. pozostało bardziej skandaliczny niż to, co wydarzyło się później, i może mieć poważne implikacje nie tylko dla Gatesa, ale także dla Microsoftu jako firmy i niektórych z jej byłych dyrektorów najwyższego szczebla.

To szczególne tuszowanie jest częścią oczywistej tendencji mediów głównego nurtu do ignorowania wyraźnego wpływu, jaki zarówno Epstein, jak i członkowie rodziny Maxwellów mieli – i prawdopodobnie przez cały czas mają – w Dolinie Krzemowej. Rzeczywiście, osoby, które założyły gigantów technologicznych, takich jak Google, LinkedIn, Facebook, Microsoft, Tesla i Amazon, mają powiązania z Jeffreyem Epsteinem, niektóre bliżej niż inne.

To śledztwo jest adaptacją mojej nadchodzącej książki One Nation Under Blackmail, która ukaże się na początku przyszłego roku i będzie zawierała pełniejsze dochodzenie w sprawie powiązań Epsteina z Doliną Krzemową, środowiskiem naukowym i agencjami wywiadowczymi.

Tajemnica Evening Standard

W 2001 roku ukazał się prawdopodobnie najważniejszy artykuł, jaki kiedykolwiek napisano o Jeffreyu Epsteinie. Artykuł, który skupiał się głównie na związku Ghislaine Maxwell i Epsteina z księciem Andrzejem, został opublikowany 22 stycznia 2001 roku w londyńskim Evening Standard. Artykuł, napisany przez Nigela Rossera, nigdy nie został wycofany i został opublikowany na długo przed pierwszym aresztowaniem Epsteina i początkiem jego publicznego rozgłosu. Został on jednak usunięty ze strony internetowej Evening Standard i w tej chwili można go znaleźć tylko w bazach danych gazet zawodowych. W październiku 2019 r. udostępniłem publicznie plik PDF z tym artykułem i kilkoma innymi artykułami związanymi z Epsteinem.

Pełny artykuł tutaj jest również dostępny tutaj: Pobierz

Kluczowe stwierdzenia zawarte w artykule wyjaśniają, dlaczego został on usunięty z Internetu, najwyraźniej po pierwszym aresztowaniu Epsteina na Florydzie. Rosser przedstawia Epsteina jako "niezwykle potężnego nowojorskiego dewelopera i finansistę", co jest ukłonem w stronę przeszłości Epsteina na nowojorskim rynku nieruchomości. W dalszej części artykułu zauważa, iż Epstein "kiedyś twierdził, iż pracował dla CIA, ale teraz temu zaprzecza", co jest jednym z kilku prawdopodobnych powodów, dla których artykuł został usunięty z internetu na długo przed drugim aresztowaniem Epsteina w 2019 roku.

Znaczna część artykułu zwraca uwagę na bliskość Epsteina i Maxwella z księciem Andrzejem i sugeruje, iż obaj mieli znaczny wpływ na księcia, głównie ze względu na rolę Maxwella jako jego "społecznego naprawiacza". Stwierdza się, iż Maxwell "manipulował" księciem i iż "cała sprawa z Andrzejem jest prawdopodobnie robiona dla Epsteina".

Jedna linijka wyróżnia się jednak jako pierwsza poważna wskazówka w kierunku zdemistyfikowania prawdziwego pochodzenia relacji Gates-Epstein. niedługo po tym, jak Rosser przedstawia Epsteina w artykule, stwierdza, iż Epstein "zarobił wiele milionów na swoich powiązaniach biznesowych z takimi ludźmi jak Bill Gates, Donald Trump i miliarder z Ohio Leslie Wexner, którego trustem zarządza".

Zarówno relacje Wexnera, jak i Trumpa z Epsteinem przed 2001 r. są dobrze znane i sięgają odpowiednio 1985 i 1987 r. Media głównego nurtu przez cały czas jednak donoszą, iż Gates i Epstein spotkali się po raz pierwszy w 2011 roku i odmówili pójścia w ślady Nigela Rossera. Osobiście zdaję sobie sprawę z tego zatajania informacji do pewnego stopnia, ponieważ reporter BBC skontaktował się ze mną w 2019 roku w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat tego artykułu w Evening Standard z 2001 roku, który dostarczyłem. Do tej pory BBC nigdy nie poinformowało o treści tego artykułu. Warto zauważyć, iż BBC od lat otrzymuje miliony funduszy od Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Nie tylko artykuł Rossera nigdy nie został wycofany, ale ani Gates, ani Trump, ani Wexner nie zakwestionowali twierdzeń zawartych w artykule w tamtym czasie, czyli na długo przed tym, jak Epstein stał się znany. Ponadto, biorąc pod uwagę, iż Gates jest wymieniony obok dwóch znanych bliskich współpracowników Epsteina w tamtym czasie – Donalda Trumpa i Leslie Wexnera – sugeruje to, iż powiązania Gatesa z Epsteinem przed 2001 r. były wystarczająco znaczące, aby uzasadnić jego wzmiankę obok tych dwóch innych mężczyzn.

Oprócz artykułu w "Evening Standard" istnieją dowody od Marii Farmer, ofiary Epsteina, która była zatrudniona przez Epsteina i Maxwella w latach 1995-1996, iż przypomniała sobie, jak słyszała, jak Epstein wspomniał o Billu Gatesie w taki sposób, aby sugerować, iż byli bliskimi przyjaciółmi, co dało jej wrażenie, iż współzałożyciel Microsoftu może niedługo odwiedzić jedną z rezydencji Epsteina.

Microsoft, McKinley i Isabel Maxwell

Poza tymi dwoma kluczowymi dowodami istnieje również fakt, iż przed artykułem w "Evening Standard" Gates miał już udokumentowane powiązania z biznesem prowadzonym przez siostry Ghislaine Maxwell, w którym Ghislaine miała udziały finansowe, co może stanowić wskazówkę co do natury "powiązań biznesowych", o których wspomina Nigel Rosser. Co więcej, dziwna natura relacji Gatesa z Isabel Maxwell, która ma powiązania ze skandalem szpiegowskim PROMIS i izraelskim wywiadem, została udokumentowana w artykule z 2000 roku w Guardianie.

Siostry bliźniaczki Christine i Isabel Maxwell, wraz ze swoimi ówczesnymi mężami, założyły Grupę McKinley w styczniu 1992 roku. Christine i Isabel pracowały wcześniej dla firmy-przykrywki Information on Demand, używanej przez ich ojca Roberta Maxwella do sprzedaży systemu PROMIS rządowi USA. Po śmierci Roberta Maxwella, Christine i Isabel "chciały okrążyć wozy i odbudować" i widziały w McKinleyu "szansę na odtworzenie części spuścizny ojca".

Grupa McKinley nie była jednak tylko przedsięwzięciem Isabel, Christine i ich mężów, ponieważ Ghislaine Maxwell miała również "znaczny interes" w firmie, zgodnie z artykułem Sunday Times opublikowanym w listopadzie 2000 roku. W tym samym artykule zauważono również, iż Ghislaine w latach dziewięćdziesiątych "dyskretnie budowała imperium biznesowe równie nieprzejrzyste jak imperium jej ojca" i iż "jest skryta do granic paranoi, a jej sprawy biznesowe są głęboko tajemnicze". W tym okresie zdecydowała się opisać "siebie jako »operatora internetowego«", mimo iż "jej biuro na Manhattanie odmawia choćby potwierdzenia nazwy lub charakteru jej działalności".

W innym artykule, który ukazał się w The Scotsman z 2001 roku, zauważono, iż Ghislaine "jest niezwykle skryta w swoich sprawach i opisuje siebie jako operatora Internetu". Nie jest jasne, jak bardzo Ghislaine była zaangażowana w sprawy Grupy McKinleya. Jednak w tym okresie prowadziła powiązaną z wywiadem operację szantażu seksualnego z Jeffreyem Epsteinem, a ich finanse w znacznym stopniu się pokrywały, jak zauważono w doniesieniach prasowych z tamtego czasu i później.

McKinley stworzył coś, co stało się znane jako Magellan Internet Directory, zapamiętane jako "pierwsza witryna, która publikowała długie recenzje i oceny stron internetowych". Podejście Magellana do "treści o wartości dodanej" przyciągnęło kilka dużych korporacji, co zaowocowało "dużymi sojuszami" z AT&T, Time-Warner, IBM, Netcom i Microsoft Network (MSN), które zostały wynegocjowane przez Isabel Maxwell. Główny sojusz Microsoftu z McKinleyem nastąpił pod koniec 1995 roku, kiedy Microsoft ogłosił, iż Magellan będzie obsługiwał opcję wyszukiwania dla usługi MSN firmy.

Fortuna McKinleya spadła, ponieważ jej starania, aby stać się pierwszą wyszukiwarką publiczną, nie powiodły się, co wywołało impas między Christine Maxwell a ówczesnym mężem Isabel, który również spowodował, iż firma zasadniczo pozostała w tyle za innymi liderami rynku. W rezultacie, McKinley przegapił okno na drugą próbę IPO i przez cały czas pozostawał w tyle w dodawaniu przychodów z reklam do swojego modelu biznesowego. Excite, który później został przejęty przez AskJeeves, ostatecznie kupił McKinley Group i Magellan za 1,2 miliona akcji Excite w 1996 roku, które zostały wówczas wycenione na 18 milionów dolarów. Mówiono, iż to Isabel Maxwell umożliwiła transakcję, a ówczesny dyrektor generalny Excite, George Bell, twierdził, że tylko ona uratowała ich zakup McKinleya.

Pomimo słabego końca McKinleya, bliźniacy Maxwell i inni udziałowcy firmy, w tym Ghislaine Maxwell, nie tylko uzyskali wielomilionową wypłatę z transakcji, ale także nawiązali bliskie kontakty z wysokimi graczami z Doliny Krzemowej. Nie jest jasne, czy pieniądze, które Ghislaine otrzymała ze sprzedaży, zostały wykorzystane do kontynuowania operacji szantażu seksualnego, którą prowadziła wówczas wraz z Jeffreyem Epsteinem.

Po sprzedaży McKinley/Magellan, jawne powiązania Christine i Isabel Maxwell z wywiadem zarówno w USA, jak i w Izraelu znacznie wzrosły. Powiązania Isabel z Microsoftem utrzymywały się również po sprzedaży McKinley Group. Została prezesem izraelskiej firmy technologicznej CommTouch, której finansowanie było powiązane z osobami i grupami zamieszanymi w aferę szpiegostwa nuklearnego Jonathana Pollarda. CommTouch, "mało znany producent oprogramowania" założony w 1991 roku przez byłych izraelskich oficerów wojskowych, skupił się na "sprzedaży, utrzymaniu i serwisowaniu samodzielnego systemu klienckiego poczty e-mail dla komputerów mainframe i osobistych". Firma zabiegała o względy Isabel, ponieważ była córką izraelskiego "superszpiega" Roberta Maxwella. Isabel miała podobne powody, aby dołączyć do firmy, mówiąc Haaretz, iż kierowanie firmą dało jej "szansę na kontynuowanie zaangażowania jej ojca w Izraelu".

Ze wszystkich sojuszy i partnerstw, które Isabel wynegocjowała podczas swoich wczesnych lat w CommTouch, to jej kontakty ze współzałożycielami Microsoftu, Billem Gatesem i Paulem Allenem, sprawiły, iż CommTouch "znalazł się na mapie". Współzałożyciele Microsoftu zrobili jednak znacznie więcej niż tylko umieścili CommTouch "na mapie", ponieważ zasadniczo interweniowali, aby zapobiec upadkowi jego pierwszej oferty publicznej, co spotkało poprzednią firmę Isabel Maxwell, McKinley Group, niedługo wcześniej. Rzeczywiście, CommTouch wciąż przesuwał swoje IPO, aż w lipcu 1999 roku ogłoszono ogromną inwestycję firm powiązanych ze współzałożycielem Microsoftu, Paulem Allenem.

Według raportu Bloomberga, inwestycje Allen's Vulcan i Go2Net spowodowały skok "zainteresowania sprzedażą akcji i CommTouch, do tej pory mało znanym twórcą oprogramowania", a także zawyżyły cenę ich akcji bezpośrednio przed wejściem na giełdę. Pieniądze od firm powiązanych z Allenem zostały specjalnie wykorzystane "do rozszerzenia sprzedaży i marketingu oraz budowania obecności na rynkach międzynarodowych". Decyzja Allena o zainwestowaniu w CommTouch wydaje się dziwna z finansowego punktu widzenia, biorąc pod uwagę, iż firma nigdy nie osiągnęła zysku, a zaledwie rok wcześniej miała ponad 4 miliony dolarów straty. Jednak dzięki terminowej inwestycji Allena i jego widocznej koordynacji z powtarzającymi się opóźnieniami IPO firmy, CommTouch został wyceniony na ponad 230 milionów dolarów, gdy wszedł na giełdę, w przeciwieństwie do wyceny 150 milionów dolarów zaledwie kilka tygodni przed inwestycją Allena.

Nie jest do końca jasne, dlaczego Paul Allen przyszedł na ratunek IPO CommTouch i co spodziewał się zyskać na swojej inwestycji. Warto jednak zauważyć, iż Allen stał się później jednym z członków elitarnej społeczności internetowej założonej w 2004 roku o nazwie A Small World, do której należeli również Jeffrey Epstein i powiązane z nim postacie, takie jak Lynn Forester de Rothschild i Naomi Campbell, a także Petrina Khashoggi, córka Adnana Chaszukdżiego, byłego klienta Epsteina. Największym udziałowcem Small World był Harvey Weinstein, w tej chwili zhańbiony potentat medialny, który był partnerem biznesowym Epsteina i który od tego czasu został skazany za gwałt i wykorzystywanie seksualne. Mniej więcej w tym samym czasie Paul Allen został sfotografowany ze współpracowniczką Epsteina, Nicole Junkermann, która sama była agentem wywiadu.

Niecałe trzy miesiące po zainwestowaniu Allena w CommTouch w październiku 1999 roku, firma ogłosiła, iż zawarła istotną umowę z Microsoftem, na mocy której "Microsoft wykorzysta usługę CommTouch Custom MailTM do dostarczania internetowych rozwiązań poczty elektronicznej pod marką własną dla wybranych partnerów MSN i rynków międzynarodowych". Ponadto, zgodnie z umową, "CommTouch będzie dostarczać swoim klientom usługi MSN Messenger i Microsoft Passport, jednocześnie opierając się na swoim doświadczeniu w zakresie systemu Windows NT, wspierając przyszłe technologie przesyłania wiadomości MSN". "Z niecierpliwością czekamy na dalsze wzmocnienie naszych relacji z Microsoftem poprzez integrację innych najnowocześniejszych produktów Microsoft" – powiedział Gideon Mantel z CommTouch w momencie publicznego ogłoszenia transakcji.

W grudniu 1999 roku Microsoft ogłosił, iż zainwestował 20 milionów dolarów w CommTouch, kupując 4,7 procent jego udziałów. Ogłoszenie to spowodowało, iż ceny akcji CommTouch wzrosły z 11,63 USD za akcję do 49,13 USD w ciągu zaledwie kilku godzin. Część tej transakcji została sfinalizowana przez Richarda Sorkina, niedawno mianowanego dyrektora CommTouch. Sorkin właśnie stał się multimilionerem po sprzedaży Zip2, pierwszej firmy Elona Muska, której Sorkin był dyrektorem generalnym.

Wydaje się ponadto, iż Bill Gates, ówczesny szef Microsoftu, dokonał osobistej inwestycji w CommTouch na żądanie Isabel Maxwell. W artykule opublikowanym w październiku 2000 roku w "Guardianie" Isabel "żartuje, iż w tym okresie przekonała Billa Gatesa do osobistej inwestycji" w CommTouch.

Artykuł w "Guardianie" dziwnie zauważa na temat Isabel Maxwell i Billa Gatesa:

"Z udawanym południowym akcentem [Isabel] mruczy: 'Musi wydawać 375 milionów dolarów rocznie, aby utrzymać swój status wolny od podatku, dlaczego nie pozwolisz mi mu pomóc'. Wybucha śmiechem.

Biorąc pod uwagę, iż osoby tak zamożne jak Gates nie mogą mieć "statusu wolnego od podatku" i iż ten artykuł został opublikowany niedługo po utworzeniu Fundacji Billa i Melindy Gatesów, oświadczenia Isabel sugerują, iż to Bill & Melinda Gates Foundation Trust, który zarządza aktywami fundacji, dokonał tej znaczącej inwestycji w CommTouch.

Co więcej, warto zwrócić uwagę na dziwny sposób, w jaki Isabel opisuje swoje kontakty z Gatesem ("mrucząc", mówiąc z fałszywym południowym akcentem), opisując swoje interakcje z nim w sposób, którego nie można znaleźć w żadnym z jej licznych innych wywiadów na wiele różnych tematów. To dziwne zachowanie może być związane z wcześniejszymi interakcjami Isabel z Gatesem i/lub tajemniczym związkiem między Gatesem a Epsteinem w tym czasie.

Po 2000 roku działalność i siła przebicia CommTouch gwałtownie się rozwinęły, a Isabel Maxwell przypisała inwestycjom Microsoftu, kierowanego przez Gatesa, i Paula Allena szczęście firmy i sukces jej starań o wejście na rynek amerykański. Maxwell, cytowany w książce Fastalliances z 2002 roku, twierdzi, iż Microsoft postrzegał CommTouch jako kluczową "sieć dystrybucji", dodając, iż "inwestycja Microsoftu w nas umieściła nas na mapie. Dało nam to natychmiastową wiarygodność, potwierdziło naszą technologię i usługi na rynku". W tym czasie więzi Microsoftu z CommTouch pogłębiły się dzięki nowym partnerstwom, w tym hostingowi Microsoft Exchange przez CommTouch.

Chociaż Isabel Maxwell była w stanie zapewnić lukratywne inwestycje i sojusze dla CommTouch i widziała, jak jej produkty są zintegrowane z kluczowymi komponentami systemu i sprzętu produkowanymi i sprzedawanymi przez Microsoft i innych gigantów technologicznych, nie była w stanie poprawić tragicznej sytuacji finansowej firmy, a CommTouch przyniósł stratę w wysokości 4,4 miliona dolarów w 1998 roku i podobne straty w 2000 roku. W 2000 roku straty netto wyniosły 24 miliony dolarów (zaledwie rok po znacznych inwestycjach Microsoftu, Paula Allena i Gatesa). Straty utrzymywały się choćby po tym, jak Isabel formalnie opuściła firmę i została emerytowanym prezesem w 2001 roku. Do 2006 roku firma była zadłużona na ponad 170 milionów dolarów. Isabel Maxwell odeszła ze stanowiska w CommTouch w 2001 roku, ale przez lata zachowała sporą ilość akcji CommTouch wycenianych wówczas na około 9,5 miliona dolarów. Dziś Isabel Maxwell jest m.in. "pionierką technologii" Światowego Forum Ekonomicznego.

Epstein, Edge i Nathan Myhrvold

Inną oznaką relacji między Epsteinem a Gatesem przed 2001 r. są bliskie powiązania Epsteina z Nathanem Myhrvoldem, który dołączył do Microsoftu w latach 80., a w 1996 r. został pierwszym dyrektorem ds. technologii firmy. W tym czasie Myhrvold był jednym z najbliższych doradców Gatesa, jeżeli nie najbliższym, i współautorem książki Gatesa z 1996 roku, The Road Ahead, która starała się wyjaśnić, w jaki sposób nowe technologie wpłyną na życie w nadchodzących latach i dekadach.

W grudniu tego samego roku, w którym został dyrektorem technicznym Microsoftu, Myhrvold podróżował samolotem Epsteina z Kentucky do New Jersey, a następnie ponownie w styczniu 1997 roku z New Jersey na Florydę. Innymi pasażerami towarzyszącymi Myhrvoldowi w tych lotach byli Alan Dershowitz i "GM", prawdopodobnie Ghislaine Maxwell. Warto pamiętać, iż jest to ten sam okres, w którym Gates miał udokumentowany związek z siostrą Ghislaine, Isabel.

Ponadto w latach dziewięćdziesiątych Myhrvold podróżowała z Epsteinem po Rosji wraz z Esther Dyson, konsultantką ds. technologii cyfrowych, która została nazwana "najbardziej wpływową kobietą w całym świecie komputerów". w tej chwili ma bliskie powiązania z Google, a także z firmą zajmującą się testami DNA 23andme i jest członkiem Światowego Forum Ekonomicznego. Dyson stwierdził później, iż spotkanie z Epsteinem zostało zaplanowane przez Myhrvolda. Wydaje się, iż spotkanie odbyło się w 1998 roku, na podstawie informacji zamieszczonych na kontach Dysona w mediach społecznościowych. Jedno ze zdjęć przedstawia Dysona i Epsteina, ze znacznikiem czasu wskazującym 28 kwietnia 1998 roku, pozujących z Pawłem Oleynikowem, który wydaje się być pracownikiem Rosyjskiego Federalnego Centrum Nuklearnego. Na tym zdjęciu stoją przed domem nieżyjącego już Andrieja Sacharowa, radzieckiego naukowca nuklearnego i dysydenta, który rzekomo miał powiązania z amerykańskim wywiadem. Sacharow i jego żona, Jelena Bonner, byli zwolennikami spraw syjonistycznych.

Zdjęcia zostały zrobione w Sarowie, gdzie znajduje się rosyjskie Federalne Centrum Jądrowe. Tego samego dnia zrobiono kolejne zdjęcie, które pokazuje Epsteina w klasie pełnej nastolatków, najwyraźniej również w Sarowie, biorąc pod uwagę znacznik czasu.

Drugie zdjęcieDysona, bez widocznego znacznika czasu, ale z podpisem stwierdzającym, iż zdjęcie zostało zrobione "w Microsoft Russia w Moskwie" w kwietniu 1998 roku, pokazuje Nathana Myhrvolda. Podpis Dysona brzmi dalej: "To był początek trzytygodniowej podróży, podczas której Nathan i różni ludzie (w tym ochroniarz) badali stan postsowieckiej nauki". Epstein wydaje się być jednym z "wieszaków", biorąc pod uwagę zdjęcia, daty i opisany cel podróży.

Myhrvolda i Epsteina najwyraźniej łączyło coś więcej niż zainteresowanie rosyjskimi osiągnięciami naukowymi. Kiedy Myhrvold odszedł z Microsoftu, by założyć Intellectual Ventures, Vanity Fair donosiło, iż przyjął Epsteina w biurze firmy z "młodymi dziewczynami", które wyglądały na "rosyjskie modelki". Źródło bliskie Myhrvoldowi i cytowane przez Vanity Fair twierdziło, iż Myhrvold otwarcie mówił o pożyczeniu odrzutowca Epsteina i pozostaniu w jego domach na Florydzie i w Nowym Jorku. Vanity Fair zauważyło również, iż Myhrvold został oskarżony o uprawianie seksu z nieletnimi dostarczonymi przez Epsteina przez nikogo innego jak profesora prawa z Harvardu Alana Dershowitza, który jest oskarżony o to samo przestępstwo i który wcześniej leciał z Myhrvoldem prywatnym samolotem Epsteina.

Ponadto była koleżanka Myhrvolda z Microsoftu rozwinęła później własne powiązania z Epsteinem. Linda Stone, która dołączyła do Microsoftu w 1993 roku i pracowała bezpośrednio pod kierownictwem Myhrvolda, ostatecznie została wiceprezesem Microsoftu. Przedstawiła Epsteina Joi Ito z MIT Media Lab po pierwszym aresztowaniu Epsteina. "Ma splamioną przeszłość, ale Linda zapewnia mnie, iż jest niesamowity" – powiedział później Ito w e-mailu do trzech pracowników MIT. W słynnej małej czarnej książeczce Epsteina znajduje się kilka numerów telefonów do Stone, a jej kontakt w nagłych wypadkach jest wymieniony jako Kelly Bovino, była modelka i domniemana współkonspiratorka Epsteina. Po aresztowaniu Epsteina w 2019 r. okazało się, iż Epstein "polecił" Billowi Gatesowi przekazanie 2 mln dolarów na rzecz laboratorium MIT w 2014 r. Epstein rzekomo zabezpieczył również darowiznę w wysokości 5 milionów dolarów od Leona Blacka na laboratorium. Ito został zmuszony do rezygnacji ze stanowiska dyrektora laboratorium niedługo po aresztowaniu Epsteina w 2019 roku.

Nathan Myhrvold, Linda Stone, Joi Ito, Esther Dyson i Bill Gates byli członkami społeczności Edge Foundation (edge.org stronie internetowej), wraz z kilkoma innymi ikonami Doliny Krzemowej. Edge, który jest opisywany jako ekskluzywna organizacja intelektualistów "redefiniujących to, kim i czym jesteśmy", został stworzony przez Johna Brockmana, samozwańczego "impresario kulturalnego" i znanego agenta literackiego. Brockman jest najbardziej znany ze swoich głębokich związków ze światem sztuki pod koniec lat 60., choć mniej znane są jego różne "doradztwo w zakresie zarządzania" dla Pentagonu i Białego Domu w tym samym okresie. Edge, który Guardian nazwał kiedyś "najinteligentniejszą stroną internetową na świecie", jest ekskluzywnym sympozjum online związanym z tym, co Brockman nazywa "Trzecią Kulturą". Wydaje się, iż Epstein zaangażował się w Brockmana już w 1995 roku, kiedy pomógł sfinansować i uratować borykający się z problemami projekt książki, który był zarządzany przez Brockmana.

Edge to jednak coś więcej niż tylko strona internetowa. Przez dziesięciolecia odgrywał również kluczową rolę w gromadzeniu dyrektorów firm technologicznych, naukowców, którzy często byli klientami Brockmana, oraz finansistów z Wall Street podczas kolacji milionerów, która po raz pierwszy odbyła się w 1985 roku. W 1999 roku wydarzenie to zmieniło nazwę na Billionaires' Dinner, a Epstein zaangażował się w te sprawy i samą Fundację Edge. Epstein został sfotografowany podczas kilku kolacji, podobnie jak Sarah Kellen, główna "asystentka" Ghislaine Maxwell i współkonspiratorka w prowadzonym przez Epsteina i Maxwella schemacie handlu ludźmi i szantażu seksualnego.

W latach 2001-2017 Epstein sfinansował 638 000 USD z łącznej kwoty 857 000 USD zebranych przez Edge. W tym okresie było kilka lat, kiedy Epstein był jedynym darczyńcą Edge'a. Epstein przestał dawać w 2015 roku, który nawiasem mówiąc był tym samym rokiem, w którym Edge zdecydował się przerwać coroczną tradycję kolacji miliarderów. Ponadto jedyna nagroda, jaką kiedykolwiek przyznał Edge, nagroda Edge of Computation w wysokości 100 000 USD, została przyznana w 2005 roku pionierowi obliczeń kwantowych Davidowi Deutschowi – została ona w całości ufundowana przez Epsteina. Rok przed tym, jak zaczął przekazywać duże darowizny na rzecz Edge'a, Epstein stworzył Fundację Jeffreya Epsteina VI, aby "finansować i wspierać najnowocześniejszą naukę na całym świecie".

Od czasu skandalu z Epsteinem stali uczestnicy Kolacji Miliarderów, czasami nazywanej doroczną kolacją Edge'a, określali to wydarzenie jako "operację wpływu". jeżeli ktoś prześledzi pieniądze, wydaje się, iż była to operacja wpływu, która w dużej mierze przyniosła korzyści jednemu człowiekowi, Jeffreyowi Epsteinowi i jego sieci. Dowody wskazują na to, iż Myhrvold i Gates byli w dużej mierze częścią tej sieci, choćby zanim zaangażowanie Epsteina w Edge znacznie wzrosło.

Opowieść o dwóch rachunkach

Warto zbadać powiązania między "filantropijnymi" przedsięwzięciami Billa Gatesa i Billa Clintona na początku lat 2000, szczególnie biorąc pod uwagę powiązania Epsteina i Ghislaine Maxwell z Fundacją Clintonów i Clinton Global Initiative w tym okresie. Według byłego agenta izraelskiego wywiadu Ariego Ben-Menashe, Bill Clinton był głównym celem operacji szantażu seksualnego Epsteina w latach 90., co potwierdzają zeznania ofiar Epsteina i bliskie relacje Epsteina z osobami, które były bliskie byłemu prezydentowi w tamtym czasie.

Bill Gates na konferencji w Białym Domu na temat nowej gospodarki w 2000
r. Źródło: LA Times

Pomimo napięć wynikających z dążenia administracji Clintona do monopolu Microsoftu pod koniec lat 90., relacje Gatesa i Clintona uległy ociepleniu w kwietniu 2000 roku, kiedy Gates wziął udział w "Konferencji na temat Nowej Gospodarki" w Białym Domu. Oprócz Gatesa wśród uczestników znaleźli się bliscy współpracownicy Epsteina, Lynn Forester (obecnie Lady de Rothschild) i ówczesny sekretarz skarbu Larry Summers, który również znalazł się pod ostrzałem za swoje powiązania z Epsteinem. Innym uczestnikiem był szef personelu Białego Domu Thomas "Mack" McLarty, którego specjalny asystent Mark Middleton spotkał się z Epsteinem co najmniej trzy razy w Białym Domu Clintona. Middleton został zwolniony po tym, jak pojawiły się doniesienia prasowe szczegółowo opisujące jego powiązania z nielegalnymi darowiznami powiązanymi z zagranicznymi rządami, które zostały przekazane na kampanię reelekcyjną Clintona w 1996 roku. Kolejną uczestniczką konferencji była Janet Yellen, obecna sekretarz skarbu w administracji Bidena.

Gates przemawiał na panelu konferencyjnym zatytułowanym "Closing the Global Divide: Health, Education and Technology". Omówił, w jaki sposób mapowanie ludzkiego genomu zaowocuje nową erą przełomów technologicznych i omówił potrzebę zaoferowania dostępu do Internetu każdemu, aby zniwelować przepaść cyfrową i umożliwić kształtowanie się "nowej" gospodarki opartej na Internecie. W tym czasie Gates wraz z miliarderem American Telecom, Craigiem McCawem, wspierał firmę, która miała nadzieję na ustanowienie globalnego monopolisty dostawców usług internetowych poprzez sieć satelitów na niskiej orbicie. Ta firma, Teledesic, została zamknięta w latach 2002-2003 i jest uznawana za inspirację dla Starlink Elona Muska.

Bill Clinton i Bill Gates weszli w świat filantropii mniej więcej w tym samym czasie, wraz z uruchomieniem Fundacji Billa i Melindy Gatesów w 2000 roku oraz Fundacji Clintonów w 2001 roku. Co więcej, Wired opisał te dwie fundacje jako "stojące na czele nowej ery filantropii, w której decyzje – często określane jako inwestycje – są podejmowane ze strategiczną precyzją wymaganą od biznesu i rządu, a następnie skrupulatnie śledzone, aby ocenić ich sukces".

Jednak inne media, takie jak Huffington Post, zakwestionowały fakt, iż fundacje te angażowały się w "filantropię" i stwierdziły, iż nazywanie ich w ten sposób powoduje "szybką dekonstrukcję przyjętego terminu". Huffington Post zauważył ponadto, iż Clinton Global Initiative (część Fundacji Clintonów), Fundacja Gatesów i kilka podobnych organizacji "wszystkie wskazują na zacieranie granic między filantropią, biznesem i organizacjami non-profit". Zauważono, iż ten model "filantropii" jest promowany przez Światowe Forum Ekonomiczne i Instytut Milkena. Warto również zauważyć, iż kilka własnych "filantropijnych" pojazdów Epsteina powstało właśnie wtedy, gdy zaczynała się nowa era filantropii.

Instytut Milkena został założony przez Michaela Milkena, osławionego "króla obligacji śmieciowych" z Wall Street, który w 1989 roku został oskarżony o 98 przypadków ściągania haraczy i oszustw związanych z papierami wartościowymi. Odsiedział kilka czasu w więzieniu i ostatecznie został ułaskawiony przez Donalda Trumpa. Milken popełnił swoje zbrodnie, pracując u boku Leona Blacka i Rona Perelmana w Drexel Burnham Lambert przed jego skandalicznym upadkiem. Black był głęboko związany z Epsteinem, choćby przez kilka lat zarządzał on swoją osobistą fundacją "filantropijną", choćby po pierwszym aresztowaniu Epsteina. Perelman był głównym darczyńcą Clintona, w którego zbiórce pieniędzy dla ówczesnego prezydenta w 1995 r. uczestniczył Epstein i którego firmy zaoferowały pracę Websterowi Hubbellowi i Monice Lewinsky po skandalach w administracji Clintona. Podobnie jak Gates, Milken przekształcił swoją reputację bezwzględnego w świecie korporacji w reputację "wybitnego filantropa". Znaczna część jego "filantropii" przynosi korzyści izraelskiemu wojsku i nielegalnym izraelskim osiedlom w okupowanej Palestynie.

Wiele lat po założeniu fundacji Gates i Clinton rozmawiali o tym, jak "od dawna łączy ich wspólna misja" normalizacji tego nowego modelu filantropii. Gates rozmawiał z Wired w 2013 roku o "ich wyprawach do rozwijających się regionów" i "powołuje się na bliskie partnerstwo między ich organizacjami". W tym wywiadzie Gates ujawnił, iż poznał Clintona, zanim został prezydentem, stwierdzając: "Znałem go, zanim został prezydentem, znałem go, gdy był prezydentem, i znam go teraz, gdy nie jest prezydentem".

Również w tym wywiadzie Clinton stwierdził, iż po opuszczeniu Białego Domu starał się skupić na dwóch konkretnych rzeczach. Pierwszym z nich jest Clinton Health Access Initiative (CHAI), która, jak stwierdził, istnieje "w dużej mierze dzięki finansowaniu z Fundacji Gatesów", a drugim jest Clinton Global Initiative (CGI), "gdzie staram się zbudować globalną sieć ludzi, którzy robią swoje".

Clinton Health Access Initiative po raz pierwszy otrzymała darowiznę w wysokości 11 milionów dolarów od Fundacji Gatesów w 2009 roku. W ciągu ostatnich dwunastu lat Fundacja Gatesów przekazała na rzecz CHAI ponad 497 milionów dolarów. CHAI zostało założone w 2002 roku z misją walki z HIV/AIDS na całym świecie poprzez "silne relacje rządowe" i zajęcie się "nieefektywnością rynku". Znaczące darowizny Fundacji Gatesów rozpoczęły się jednak niedługo po tym, jak CHAI rozszerzyło działalność na diagnostykę i leczenie malarii. Warto zauważyć, iż w 2011 roku Tachi Yamada, były prezes programu Global Health Fundacji Gatesów, dołączył do zarządu CHAI wraz z Chelsea Clinton.

Jeśli chodzi o CGI, obrońcy Epsteina argumentowali w sądzie w 2007 roku, iż Epstein był "częścią oryginalnej grupy, która wymyśliła Clinton Global Initiative", która została po raz pierwszy uruchomiona w 2005 roku. Prawnicy Epsteina opisali CGI jako projekt "łączący społeczność globalnych liderów w celu opracowania i wdrożenia innowacyjnych rozwiązań dla niektórych z najbardziej palących wyzwań na świecie". W latach 2012-2013 Fundacja Gatesów przekazała CGI łącznie 2,5 miliona dolarów, oprócz ogromnych darowizn na rzecz CHAI i dodatkowych 35 milionów dolarów dla samej Fundacji Clintonów. Oprócz darowizn Fundacji Gatesów, należący do Gatesów Microsoft był ściśle zaangażowany w inne "filantropijne" projekty wspierane przez Clinton.

Oprócz tych powiązań, Hillary Clinton nawiązała w 2014 r. partnerstwo między Fundacją Clintonów a Fundacją Gatesów w ramach inicjatywy Clintonów No Ceilings. Partnerstwo to miało na celu "zebranie i przeanalizowanie danych na temat statusu uczestnictwa kobiet i dziewcząt na całym świecie" i obejmowało obie fundacje współpracujące "z wiodącymi partnerami technologicznymi w celu zebrania tych danych i ich skompilowania". Kilka miesięcy przed ogłoszeniem partnerstwa Gates i Epstein spotkali się na kolacji i dyskutowali o Fundacji Gatesów i filantropii. Podczas nieudanego startu Hillary Clinton w wyborach prezydenckich w 2016 r. zarówno Bill, jak i Melinda Gates byli na jej krótkiej liście potencjalnych opcji na wiceprezydenta.

Ponadto Epstein próbował bezpośrednio zaangażować się w Fundację Gatesów, o czym świadczą jego wysiłki, aby przekonać Fundację Gatesów do współpracy z JP Morgan w sprawie wielomiliardowego "globalnego funduszu charytatywnego na rzecz zdrowia", który doprowadziłby do wysokich opłat wypłaconych Epsteinowi, który był wówczas bardzo zaangażowany w JP Morgan. Chociaż fundusz ten nigdy się nie zmaterializował, Epstein i Gates dyskutowali o zaangażowaniu Epsteina w filantropijne wysiłki Gatesa. Niektóre z tych kontaktów nie zostały zgłoszone przez prasę głównego nurtu aż do ogłoszenia rozwodu Billa i Melindy Gatesów. Jednak, jak wspomniano, wiadomo było, iż Epstein "polecił" Gatesowi przekazać darowiznę na rzecz co najmniej jednej organizacji – 2 miliony dolarów w 2014 roku na rzecz MIT Media Lab.

Niedawne rewelacje na temat spotkań Gatesa i Epsteina, które miały miejsce w latach 2013-2014, jeszcze bardziej podkreśliły znaczenie, jakie Epstein najwyraźniej miał w świecie "filantropii" miliarderów, a Gates podobno twierdził, iż Epstein był jego "biletem" do zdobycia Nagrody Nobla. Norweskie media poinformowały jednak w październiku 2020 r., iż Gates i Epstein spotkali się z przewodniczącym Komitetu Noblowskiego, co nie odbiło się wówczas szerokim echem w międzynarodowych mediach. Warto zadać sobie pytanie, czy Epsteinowi udało się zaaranżować takie spotkania z innymi osobami, które również pożądały Nagrody Nobla i czy któreś z nich otrzymały później te nagrody. Gdyby Epstein miał takie powiązania, jest mało prawdopodobne, iż wykorzystałby je tylko raz w przypadku Billa Gatesa, biorąc pod uwagę rozległość jego sieci, szczególnie w świecie technologii i nauki.

Rok 2013 to także czas, w którym Bill i Melinda Gates spotkali się z Epsteinem w jego nowojorskiej rezydencji, po czym Melinda rzekomo zaczęła prosić swojego byłego męża, aby zdystansował się od Epsteina. Chociaż po ogłoszeniu rozwodu Gatesów powodem było to, iż Melinda była zniechęcona przeszłością Epsteina i jego osobą, może to być potencjalnie związane z innymi obawami dotyczącymi reputacji Melindy i fundacji, która nosi jej nazwisko.

Rzeczywiście, rok 2013 był również rokiem, w którym inżynier systemów rezydencji Gatesów, Rick Allen Jones, zaczął być badany przez policję w Seattle w związku z jego kolekcją pornografii dziecięcej i gwałtów na dzieciach, która zawierała ponad sześć tysięcy zdjęć i filmów. Pomimo powagi przestępstwa, kiedy Jones został aresztowany w rezydencji Gatesów rok później, nie został uwięziony po aresztowaniu, a jedynie nakazano mu "trzymać się z dala od dzieci", zgodnie z doniesieniami lokalnych mediów. Z perspektywy Melindy skandal ten, w połączeniu z rosnącym związkiem Billa Gatesa ze skazanym pedofilem Jeffreyem Epsteinem, mógł stanowić zagrożenie dla reputacji Fundacji Billa i Melindy Gatesów na długo przed aresztowaniem Epsteina w 2019 roku.

Rok 2013 był również rokiem, w którym Maxwellowie zaangażowali się w Fundację Clintonów. W tym samym roku Ghislaine Maxwell's TerraMar Project, który oficjalnie wspierał Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ związane z oceanami świata, zobowiązał się do przekazania 1,25 miliona dolarów na rzecz Clinton Global Initiative w ramach starań o utworzenie Sojuszu na rzecz Zrównoważonych Oceanów. TerraMar został zamknięty niedługo po aresztowaniu Epsteina w 2019 roku.

Isabel Maxwell i Al Seckel na dorocznym spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego w 2011 r.

Warto zauważyć, iż projekt TerraMar Ghislaine był pod wieloma względami następcą nieudanego Sojuszu Niebieskiego Świata Isabel Maxwell, który również rzekomo koncentrował się na oceanach świata. Blue World Alliance zostało założone przez Isabel i jej nieżyjącego już męża Ala Seckela, którzy zorganizowali "konferencję naukową" na wyspie Epsteina. Blue World Alliance również działało pod nazwą Globalsolver Foundation, a Xavier Malina, syn Christine Maxwell, został wymieniony jako łącznik Globalsolver z Fundacją Clintonów. Wcześniej był stażystą w Clinton Global Initiative.

Później Malina pracowaław administracji Obamy w Biurze Personelu Białego Domu. w tej chwili pracuje dla Google. Warto również zauważyć, iż w tym samym okresie syn Isabel Maxwell, Alexander Djerassi, był szefem sztabu w Biurze Spraw Bliskowschodnich w kierowanym przez Hillary Clinton Departamencie Stanu.

Nauka Gatesa i nauka Epsteina

Podczas gdy Fundacja Gatesów i Fundacja Clintonów mieszały się ze sobą, a ta ostatnia miała powiązania z Epsteinem i Maxwellem, wydaje się również, iż Epstein miał znaczący wpływ na dwoje najwybitniejszych doradców naukowych Billa Gatesa w ciągu ostatnich piętnastu lat – Melanie Walker i Borisa Nikolicia.

Melanie Walker, w tej chwili słynna neurochirurg, poznała Jeffreya Epsteina w 1992 roku, niedługo po ukończeniu college'u, kiedy zaproponował jej pracę modelki w Victoria's Secret. Takie oferty były często składane przez Epsteina i jego wspólników podczas rekrutacji kobiet do jego działalności i nie jest jasne, czy Walker kiedykolwiek pracowała jako modelka dla firmy należącej do Leslie Wexner. Następnie zatrzymała się w nowojorskim budynku mieszkalnym powiązanym z operacjami przemytniczymi Epsteina podczas wizyt w Nowym Jorku, ale nie jest jasne, jak długo przebywała tam lub w innych nieruchomościach należących do Epsteina. Po ukończeniu studiów medycznych w 1998 r. została doradcą naukowym Epsteina na co najmniej rok. W 1999 roku tak bardzo zbliżyła się do księcia Andrzeja, iż wraz z Epsteinem i Ghislaine Maxwell wzięła udział w uroczystości urodzinowej w zamku Windsor, której gospodarzem była królowa. W tym okresie Melanie pojawia się w dziennikach lotów Epsteina pod swoim nazwiskiem rodowym, Melanie Starnes, chociaż w dziennikach lotów wygląda jak "Głodzi".

Bliskie relacje między księciem Andrzejem a Melanie Walker znalazły się pod lupą po tym, jak była gospodyni Epsteina w posiadłości Zorro Ranch, Deidre Stratton, stwierdziła w wywiadzie, iż książę Andrzej otrzymał "pięknego młodego neurochirurga", gdy przebywał w posiadłości Epsteina w Nowym Meksyku. Biorąc pod uwagę, iż tylko jeden neurochirurg był jednocześnie blisko księcia Andrzeja i należał do świty Epsteina w tamtym czasie, wydaje się wysoce prawdopodobne, iż tą kobietą "podarowaną" Andrzejowi była Melanie Walker. Według Strattona, Andrew "dotrzymywał towarzystwa" tej kobiecie przez trzy dni. Układ został zaaranżowany przez Epsteina, którego w tym czasie nie było w posiadłości. Dokładny czas pobytu nie jest znany, ale prawdopodobnie miało to miejsce w latach 1999-2001.

Stratton tak skomentował pobyt:

"W tamtym czasie Jeffrey miał to, podobno była neurochirurgiem, całkiem młoda, piękna, młoda i błyskotliwa, i została z nim w domu... W pewnym momencie mieliśmy te wszystkie różne herbaty i mogłeś wybrać herbaty, które chciałeś, a ona poprosiła mnie, żebym znalazł taką, która sprawi, iż Andrew będzie bardziej napalony.

Domyślam się, iż zrozumiała, iż jej zadaniem jest zabawianie go, bo chyba strach, nie wiem; Obawiałem się, iż Andrew powie: "Nie, nie uważałem jej za tak atrakcyjną". Powie to Jeffreyowi, a ona będzie na linach.

Zgaduję, iż inna teoria głosi, iż Jeffrey prawdopodobnie miał ją na utrzymaniu i wiedziała, jaka będzie jej praca, powinna być, aby uszczęśliwić tych ludzi. Myśleli tylko o seksie. To znaczy, wiem na pewno, iż Jeffrey chciałby mieć trzy masaże dziennie.

Jakiś czas później Walker przeniósł się do Seattle i zamieszkał z ówczesnym dyrektorem Microsoftu Stevenem Sinofskym, który w tej chwili pełni funkcję partnera w zarządzie firmy venture capital Andreesen Horowitz. Andreesen Horowitz w szczególności wspiera Carbyne911, izraelski start-up zajmujący się przestępczością pre-crime, finansowany przez Epsteina i jego bliskiego współpracownika, byłego premiera Izraela Ehuda Baraka, a także inną powiązaną z izraelskim wywiadem firmę technologiczną kierowaną przez Baraka, o nazwie Toka. Toka niedawno zdobyła kontrakty z rządami Mołdawii, Nigerii i Ghany za pośrednictwem Banku Światowego, gdzie Melanie Walker jest obecnie dyrektorem i byłym specjalnym doradcą jego prezesa. Nie jest jasne, kiedy, jak i w jakich okolicznościach Walker poznał Sinofsky'ego.

Po przeprowadzce do Seattle, aby być z Sinofsky'm i po krótkim epizodzie jako "praktyk w krajach rozwijających się" w Chinach w Światowej Organizacji Zdrowia, Walker został zatrudniony jako starszy specjalista ds. programów przez Fundację Billa i Melindy Gatesów w 2006 roku. Biorąc pod uwagę, iż główną cechą życiorysu Walker w tamtym czasie było bycie doradcą naukowym innego bogatego "filantropa", Jeffreya Epsteina, jej zatrudnienie przez Fundację Gatesów do tej kluczowej roli dodatkowo podkreśla, iż Bill Gates nie tylko wiedział, kim jest Epstein, ale wiedział wystarczająco dużo o jego zainteresowaniach naukowych i inwestycjach, aby chcieć zatrudnić Walkera. Walker został zastępcą dyrektora ds. rozwoju globalnego, a także zastępcą dyrektora ds. inicjatyw specjalnych w fundacji. Według Fundacji Rockefellera, której jest członkinią, Walker doradzała później Gatesowi w kwestiach związanych z neurotechnologią i nauką o mózgu dla tajnej firmy Gatesa bgC3, którą Gates pierwotnie zarejestrował jako think tank pod nazwą Carillon Holdings. Zgodnie z dokumentami federalnymi, obszarami zainteresowania bgC3 były "usługi naukowe i technologiczne", "analiza i badania przemysłowe" oraz "projektowanie i rozwój sprzętu komputerowego i oprogramowania".

Podczas pracy w Fundacji Gatesów Walker przedstawiła Epsteinowi Borisa Nikolica, doradcę naukowego Gatesa. w tej chwili Melanie Walker jest współprzewodniczącą Światowej Rady Przyszłości ds. Neurotechnologii i Nauki o Mózgu Światowego Forum Ekonomicznego, a wcześniej została uznana za Młodego Globalnego Lidera WEF. Doradza również Światowej Organizacji Zdrowia, która jest ściśle powiązana z "filantropią" Billa Gatesa.

W 2016 roku Walker napisała artykuł zatytułowany "Opieka zdrowotna w 2030 roku: Goodbye Hospital, Hello Home-spital", w którym omawia, w jaki sposób urządzenia do noszenia, interfejsy mózg-maszyna oraz robotyczne "leki" do wstrzykiwania/połykania staną się normą do 2030 roku. Na wiele lat przed pandemią COVID-19 i inspirowanymi Wielkim Resetem wysiłkami na rzecz zmiany opieki zdrowotnej właśnie w ten sposób, Walker napisała, iż chociaż dystopijny scenariusz, który maluje, "brzmi szalenie (...) Większość z tych technologii jest albo prawie gotowa do premiery, albo jest w fazie rozwoju". Oczywiście wiele z tych technologii nabrało kształtu dzięki patronatowi jej byłych szefów, Jeffreya Epsteina i Billa Gatesa.

W przypadku Borisa Nikolicia, po przedstawieniu Epsteinowi przez Walkera, wziął udział w spotkaniu z Gatesem i Epsteinem w 2011 roku, gdzie został sfotografowany obok Jamesa Staleya, ówczesnego wysokiego rangą dyrektora JP Morgan, oraz Larry'ego Summersa, byłego sekretarza skarbu i bliskiego współpracownika Epsteina. Nikolic był w tym czasie głównym doradcą ds. nauki i technologii Billa Gatesa, doradzając zarówno Fundacji Gatesów, jak i bgC3. Zgodnie z narracją głównego nurtu miało to być pierwsze spotkanie Gatesa i Epsteina. Co więcej, mogło to być wtedy, gdy Epstein zaproponował wspólny fundusz charytatywny na rzecz zdrowia Fundacji Gatesów i JP Morgan.

W 2014 roku Nikolic "entuzjastycznie podchodził do rzekomego zamiłowania Epsteina do doradztwa finansowego przed ofertą publiczną firmy zajmującej się edycją genów, w której Nikolic miał udziały o wartości 42 milionów dolarów. Warto zauważyć, iż zarówno Nikolić, jak i Epstein byli klientami tej samej grupy bankierów w JP Morgan, a Bloomberg donosił później, iż Epstein regularnie pomagał tym bankierom przyciągać nowych, zamożnych klientów.

W 2016 roku Nikolic był współzałożycielem Biomatics Capital, który inwestuje w firmy związane ze zdrowiem w ramach "konwergencji genomiki i danych cyfrowych", które "umożliwiają rozwój doskonałych modeli terapeutycznych, diagnostycznych i dostawczych". Nikolic założył Biomatics wraz z Julie Sunderland, byłą dyrektorką Funduszu Inwestycji Strategicznych Fundacji Gatesów.

Co najmniej trzy firmy wspierane przez BiomaticsQihan Biotech, eGenesis i Editas – zostały założone przez George'a Churcha, genetyka z Harvardu, który ma głębokie powiązania z Epsteinem, a także jest blisko związany z Edge Foundation. Inwestycja Biomatics w Qihan Biotech nie jest już wymieniona na stronie internetowej Biomatics. Firma Qihan Biotech firmy Church dąży do produkcji ludzkich tkanek i narządów wewnątrz świń w celu przeszczepu ludziom, podczas gdy eGenesis dąży do genetycznej modyfikacji narządów świń do stosowania u ludzi. Editas produkuje "leki" do edycji genów CRISPR i jest również wspierany przez Fundację Gatesów oraz Google Ventures.

Kościół jest oskarżany o promowanie eugeniki, a także o nieetyczne eksperymenty na ludziach. Znaczące zainteresowanie Epsteina eugeniką zostało upublicznione po jego śmierci, a Bill Gates, a także jego ojciec William H. Gates II, byli również powiązani z ruchami i ideami eugenicznymi.

Po śmierci Epsteina w 2019 r. ujawniono, iż Nikolic został mianowany "następcą wykonawcy" majątku Epsteina, co dodatkowo sugeruje bliskie powiązania z Epsteinem, mimo iż Nikolić twierdził, iż jest inaczej. Po tym, jak szczegóły testamentu Epsteina zostały upublicznione, Nikolić nie podpisał formularza wskazującego na chęć bycia wykonawcą testamentu i ostatecznie nie pełnił tej roli.

Tuszowanie sprawy Epsteina trwa

Pomimo stosunkowo nagłej zmiany w mediach głównego nurtu w odniesieniu do tego, co jest dopuszczalne do dyskusji na temat relacji Jeffreya Epsteina i Billa Gatesa, wiele z tych samych mediów odmawia przyjęcia do wiadomości wielu informacji zawartych w tym raporcie śledczym. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku artykułu w "Evening Standard" i dziwnej relacji Billa Gatesa z siostrą Ghislaine Maxwell, Isabel, i firmą CommTouch, którą Isabel wcześniej kierowała.

Prawdopodobny powód dalszego ukrywania prawdziwego zakresu powiązań Epsteina z Gatesem ma znacznie więcej wspólnego z firmą Gatesa Microsoft niż z samym Billem Gatesem. Chociaż w tej chwili dozwolone jest informowanie o powiązaniach, które dyskredytują osobistą reputację Gatesa, informacje, które mogłyby powiązać jego relacje z Epsteinem i Maxwellami z Microsoftem, zostały pominięte.

Jeśli, jak donosił "Evening Standard", Epstein rzeczywiście zarobił miliony na swoich powiązaniach biznesowych z Gatesem przed 2001 r. i gdyby powiązania Gatesa z Isabel Maxwell i izraelską firmą szpiegowską CommTouch stały się publicznie znane, rezultatem mógłby być skandal na miarę afery z oprogramowaniem PROMIS. Takie ujawnienie może być bardzo szkodliwe dla Microsoftu i jego partnera, Światowego Forum Ekonomicznego, ponieważ Microsoft stał się kluczowym graczem w inicjatywach WEF dotyczących czwartej rewolucji przemysłowej, które obejmują zarówno tożsamość cyfrową i paszporty szczepionkowe, jak i wysiłki na rzecz zastąpienia ludzkich pracowników sztuczną inteligencją.

Wyraźnie widać, iż istnieją potężni aktorzy, którzy mają żywotny interes w tym, aby narracja Epsteina-Gatesa była skoncentrowana na roku 2011 i późniejszych – niekoniecznie po to, by chronić Gatesa, ale bardziej prawdopodobne, iż chodzi o ochronę samej firmy i innych czołowych dyrektorów Microsoftu, którzy wydają się być skompromitowani przez Epsteina i innych w tej samej sieci powiązanej z wywiadem.

Nie jest to odosobniony przypadek, ponieważ podobne wysiłki podejmowano w celu zatuszowania (lub w pamięci) powiązań Epsteina i Maxwellów z innymi prominentnymi imperiami Doliny Krzemowej, takimi jak te kierowane przez Jeffa Bezosa i Elona Muska. Jednym z głównych powodów jest to, iż operacja szantażu siatki Epsteina obejmowała nie tylko szantaż seksualny, ale także elektroniczne formy szantażu, co z wielkim skutkiem wykorzystał Robert Maxwell w imieniu izraelskiego wywiadu w ramach operacji PROMIS. Biorąc pod uwagę jego naturę, elektroniczne formy szantażu poprzez nielegalną inwigilację lub oprogramowanie typu backdoor mogą być wykorzystywane do kompromitowania osób u władzy, które mają coś do ukrycia, ale nie były skłonne angażować się w wykorzystywanie nieletnich, takich jak ci wykorzystywani przez Epsteina.

Fakt, iż Isabel i Christine Maxwell były w stanie nawiązać bliskie więzi biznesowe z Microsoftem po tym, jak były częścią firmy-przykrywki, która odegrała kluczową rolę w szpiegostwie związanym z PROMIS, i po jawnym zarządzaniu swoimi kolejnymi firmami z przyznanym zamiarem "odbudowania" pracy i spuścizny ich ojca szpiega, mocno wskazuje na prawdopodobieństwo, iż przynajmniej niektóre produkty Microsoftu zostały w jakiś sposób skompromitowane. prawdopodobnie poprzez sojusze z firmami technologicznymi prowadzonymi przez Maxwella. Brak zaniepokojenia mediów głównego nurtu udokumentowanymi powiązaniami sieci Epsteina z innymi czołowymi dyrektorami Microsoftu w przeszłości, takimi jak Nathan Myhrvold, Linda Stone i Steven Sinofsky, jasno pokazuje, iż chociaż może to być otwarty sezon na relacje między Billem Gatesem a Epsteinem, tak nie jest w przypadku Microsoftu i Epsteina.

Powiązania Epsteina i Maxwellów z Doliną Krzemową, a nie tylko z Microsoftem, są częścią szerszej próby ukrycia silnego komponentu wywiadowczego w początkach najpotężniejszych firm z Doliny Krzemowej. Wiele wysiłku włożono w stworzenie publicznego postrzegania, iż firmy te są wyłącznie podmiotami prywatnymi, pomimo ich głębokich, długotrwałych powiązań z agencjami wywiadowczymi i wojskowymi Stanów Zjednoczonych i Izraela. Prawdziwy zakres skandalu Epsteina nigdy nie zostanie opisany przez media głównego nurtu, ponieważ tak wiele serwisów informacyjnych jest własnością tych samych oligarchów z Doliny Krzemowej lub jest zależnych od Doliny Krzemowej w zakresie angażowania czytelników online.

Być może największym powodem, dla którego pochodzenie wojska/wywiadu i powiązania z obecną oligarchią z Doliny Krzemowej nigdy nie zostaną uczciwie zbadane, jest to, iż te same podmioty pracują teraz z zawrotną prędkością, aby zapoczątkować czwartą rewolucję przemysłową, która uczyni sztuczną inteligencję, automatyzację, masową inwigilację elektroniczną i transhumanizm centralnym elementem ludzkiego społeczeństwa. Jeden z architektów tej "rewolucji", Klaus Schwab, powiedział na początku tego roku, iż odbudowanie i utrzymanie zaufania społecznego ma najważniejsze znaczenie dla tego projektu. Gdyby jednak wyszła na jaw prawdziwa natura Doliny Krzemowej, w tym jej znaczące powiązania z seryjnym gwałcicielem dzieci i handlarzem seksualnym Jefferym Epsteinem i jego siatką, zaufanie opinii publicznej uległoby znacznej erozji, zagrażając w ten sposób temu, co globalna oligarchia postrzega jako projekt najważniejszy dla jej przetrwania.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://expose-news.com/

Idź do oryginalnego materiału