Sanatorium Przy Tężni w Inowrocławiu, mogącemu poszczycić się ponad 70-letnią tradycją, nadano dziś (21 maja) sztandar. Uroczystość odbyła się w malowniczym otoczeniu Parku Solankowego, tuż przy kompleksie tężni. W wydarzeniu uczestniczyli przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i członek zarządu województwa Dariusz Kurzawa.
– Turystyka kuracyjna staje się krok po kroku jednym z naszych regionalnych produktów markowych. Cieszy fakt, iż kuracjusze chętnie odwiedzają nasze sanatoria i korzystają z dobrodziejstw zdrowotnych solanki – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
– Inowrocławskie sanatorium – świetnie prosperujący zakład uzdrowiskowy, dobrze funkcjonująca firma – jest dla samorządu województwa powodem do dumy. Nadany dziś sztandar jest uhonorowaniem codziennego trudu pracowników, ich zaangażowania, symbolem tego, iż doceniamy waszą pracę. To również wyraz uznania znaczenia placówki dla miasta i regionu – mówił podczas uroczystości członek zarządu województwa Dariusz Kurzawa.
Jednym z głównych punktów obchodów była msza święta, podczas której prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak, poświęcił sztandar. Następnie uczestnicy, w towarzystwie orkiestry dętej, przemaszerowali do siedziby sanatorium. Uroczystości towarzyszyła część artystyczna.
Sanatorium Przy Tężni, placówka, prowadzona przez samorząd województwa, przeszła w ostatnich latach gruntowną modernizację. Inwestycje objęły m.in. rozbudowę segmentu szpitalno-uzdrowiskowego, modernizację basenu solankowego oraz termomodernizację budynków z wykorzystaniem energooszczędnych systemów ogrzewania i paneli solarnych. W budynkach zainstalowano windy oraz zakupiono nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. Kuracjusze mogą korzystać również z pijalni wód mineralnych, kriokomory oraz tarasu widokowego.
Zobacz też:
- Inowrocławskie sanatorium otworzyło nowy obiekt
- Sanatorium Przy Tężni: nowe piętro i taras z widokiem
Inowrocławski ośrodek, to jedna z najdynamiczniej rozwijających się placówek leczniczo-rehabilitacyjnych w regionie, nieprzerwanie poszerza swoją ofertę w oparciu o nowoczesne rozwiązania i wysokie standardy rehabilitacji. Może pochwalić się m.in. certyfikatem i złotą statuetką w ogólnopolskim konkursie „Przedsiębiorstwo Fair Play”, wyróżnieniami za budowane obiekty w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku”. Na przestrzeni ostatnich lat liczba miejsc dla kuracjuszy wzrosła do 536.
Sanatorium w liczbach:
- 6 segmentów noclegowych
- 536 miejsc dla kuracjuszy
- 2 baseny typu spa
- 2 pijalnie wód mineralnych
- 130 wyspecjalizowanych pracowników
- 5 pracowni (fizykoterapii, balneoterapii, kinezyterapii, peloidoterapii i inhalacji) w ramach zakładu przyrodoleczniczego
- wokół 85 ha terenów zielonych Parku Solankowego.
Pełna oferta usług na stronie internetowej sanatorium: www.przytezni.pl
Czytaj także:
- Kuracja w kopalni soli? Trudne, ale możliwe– rozmowa z dyrektorem Sanatorium Uzdrowiskowego Przy Tężni w Inowrocławiu Adamem Skowrońskim
Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego













