Stracona dekada brexitu. Brytyjczycy mówią o "bregrecie". Były ambasador o "wielkim rozczarowaniu"
Zdjęcie: Prof. Arkady Rzegocki, w tle Brytyjczycy świętują wyjście Zjednoczonego Królestwa z UE
Załamanie gospodarcze, galopująca migracja i chaos polityczny, którego zwieńczeniem jest dymisja premiera Keira Starmera. Dekadę po decyzji o wyjściu z UE brexit zamienia się w "bregret" — od słowa "regret", czyli "żałować". — Brytyjczycy stali się biedniejsi. Ostatnia dekada nie należy do Wielkiej Brytanii — mówi prof. Arkady Rzegocki, były ambasador Polski w Zjednoczonym Królestwie.

1 dzień temu

![Ostrołęcka Rada Kobiet rusza do działania. Za nami pierwsze posiedzenie i ważna deklaracja prezydenta! [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/rada_kobiet.png)
![BRZESKO, RZEZAWA. Ponad 6 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla Powiatu Brzeskiego i gminy Rzezawa [ZDJĘCIA]](https://bochniazbliska.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260624_RFRD_Brzesko-9.jpg)








![Budżet z nadwyżką i milionowe inwestycje. Wójt Krzysztof Grala z pełnym poparciem rady [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/730621344_1627107732754314_1080207776738247063_n.jpg)


