Stanisław Tyszka uważał AfD za „niebezpiecznie antypolskie”. Teraz wejdzie z nimi w sojusz

news.5v.pl 2 dni temu

Stanisław Tyszka, Marcin Sypniewski i Ewa Zajączkowska-Hernik z Nowej Nadziei dołączyli do nowo powstałej w PE frakcji Europy Suwerennych Narodów, powołanej przez polityków skrajnie prawicowej Alternatywy dla Niemiec (AfD). Pierwszy z nich ma zostać jej wiceprzewodniczącym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Grupa skoncentrowana wokół AfD ma liczyć 25 członków, a w jej skład wejdą europosłowie z Niemiec, Francji, Bułgarii, Węgier, Czech, Słowacji i Polski.

Stanisław Tyszka połączy siły z AfD. „Niebezpiecznie antypolskie”

W przeszłości były poseł Kukiz’15 nazwał partię AfD „niebezpiecznie antypolską”. Siedem lat wcześniej stwierdził, iż nacjonalistyczna partia z Niemiec to „efekt błędów Angeli Merkel”.

„Politycy AfD: a. Są dumni z niem. żołnierzy II wojny; b. Współpracują z E. Steinbach; c. Popierają w pełni Rosję. AfD jest zatem niebezpiecznie antypolskie. Ale korzystnie może wpłynąć na niem. politykę ws.: a. Polityki imigracyjnej; b. Sprzeciwu wobec euro” — pisał wówczas Tyszka.

Swoją decyzję o dołączeniu do Europy Suwerennych Narodów Tyszka argumentuje „skuteczniejszą walką o interesy Polski” oraz wywalczeniem silnej pozycji wewnątrzfrakcyjnej.

„Łączy nas wiele, czasem się różnimy, ale w polityce międzynarodowej, by skutecznie działać, trzeba starać się budować sojusze. Z pozostałymi trzema europosłami Konfederacji będziemy oczywiście ściśle współpracować. Nie ma żadnego rozłamu, walczymy wspólnie dla dobra Polski” — dodał we wpisie w mediach społecznościowych były wicemarszałek Sejmu.

Idź do oryginalnego materiału