W czwartek o godz. 10 rozpocznie się piętnasta w tej kadencji samorządu sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Radni podejmą wiele istotnych uchwał, m.in. w sprawie wotum zaufania dla prezydenta i udzielenia mu absolutorium za wykonanie budżetu z 2025 r. Będą też musieli zdecydować, czy zgodzą się na lokalizacje czterech inwestycji mieszkaniowych na bazie ustawy lex deweloper.