Tak fatalnie jeszcze nie było! Mamy koniec czerwca, a na niektórych drogach powiatowych dziury przez cały czas straszą! Dziury, które powinny już być dawno połatane po zimie. Dlaczego tak nieprawdopodobnie opieszale działa Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu? Czy w końcu władze powiatu żywieckiego zainteresują się dogłębnie swoją jednostką?
Miało być pozimowe łatanie, a wychodzi na to, iż będzie, jak oczywiście dobrze pójdzie, letnie! To fakt, iż na niektórych drogach łatanie ruszyło i trwa, ale są drogi, gdzie dziury, i to ogromne, straszą, a w niektórych przypadkach studenci drogownictwa mogliby się tam uczyć przekroju jezdni z podbudową! Tak dramatycznie jest na przykład na drodze powiatowej w Lipowej na odcinku ulicy Jana Pawła II od skrzyżowania z ulicą Poddzielec do granicy z Godziszką. Nie dość, iż droga jest pofalowana z wybrzuszeniami, to co jakiś czas kierowcy muszą bacznie uważać na solidne dziury, gdzie można poważnie uszkodzić swój samochód. Jak na razie Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu zdaje się tym kompeltnie nie przejmować i, delikatnie mówiąc, mieć kierowców gdzieś!
Temat zniszczonej drogi już od odcinka Lipowa Podlas do granicy z Godziszką wielokrotnie zgłaszali radni powiatowi Mirosław Figura i Marian Knapek. W ostatnich miesiącach dyrektor PZD Jolanta Korczyk odpowiadała, iż przygotowywany jest projekt. O to na jakim etapie jest tak dlugo wyczekiwany projekt dopytywał niedawno radny powiatu żywieckiego Marian Knapek podczas sesji Rady Powiatu Żywieckiego.
– Projekt jest bardzo zaawansowany. realizowane są uzgodnienia. Pojawił się temat dotyczący zmiany lokalizacji i przełożenia parkingu koło boiska LKS Sokół Słotwina – odpowiedziała dyrektor Jolanta Korczyk.
Radny Marian Kanpek zapytał również o coraz bardziej bulwersującą sprawę braku łatania ogromnych dziur na tym odcinku drogi.
– Czy rozstrzygnięto przetarg i kiedy zostanie to połatane? – dociekał radny Marian Knapek.
Tu dyrektor Jolanta Korczyk stwierdziła dość lakonicznie i zagadkowo, iż problem pojawił się przy jednym rejonie, gdzie wykonawca zwrócił się o rewaloryzację kontraktu. I to, jej zdaniem, powoduje, iż dziury na tym odcinku nie zostały jeszcze połatane.
Chociaż wspomniana sesja miała miejsce 10 czerwca, to dziur do dzisiaj nie załatano. Jak dlugo jeszcze PZD Żywiec będzie sobie kpiło z kierowców?
Fot. Paweł Szczotka
Fot. Paweł Szczotka
Fot. Paweł Szczotka

1 godzina temu









![Cheap Tobacco i Vavamuffin zagrali w Tarnowie [zdjęcia]](https://tarnow.ikc.pl/wp-content/uploads/2026/06/zdearzenia-2026-koncert-w-rynku-fot.-artur-gawle0046.jpg)


