
Fot. Radio DoxaWojewództwo opolskie zakończyło przewodnictwo w Konwencie Marszałków Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas rozmów jednym z najważniejszych tematów były inwestycje na rzecz poprawy życia mieszkańców. Robert Węgrzyn z Zarządu Województwa Opolskiego zaznacza, iż to był czas dobrej i merytorycznej debaty.
– Były poruszane sprawy bardzo istotne, głównie dla mieszkańców, dlatego iż rozmawiamy o środkach, które będziemy rozdzielać, czy też dysponować nimi w imieniu mieszkańców i będziemy realizować zadania, które będą dla mieszkańców. Chcemy tej decyzyjności, między innymi taka rozmowa była też na posiedzeniu Konwentu Marszałków. Chcielibyśmy mieć większy wpływ i partycypować nieco więcej, jeżeli chodzi o rozdział tych środków i przeniesienie wpływu na szczebel regionalny, a nie pozostawianie na szczeblu centralnym – mówi gość Radia Doxa Robert Węgrzyn z Zarządu Województwa Opolskiego.
Podczas posiedzeń najistotniejszymi, poruszanymi kwestiami były kolej, ochrona zdrowia i bezpieczeństwo. Możliwość przewodnictwa w Konwencie Marszałków nasze województwo będzie miało dopiero za 8 lat.
Robert Węgrzyn:
autor: Andrzej Szarometa, Jerzy Dorosz

1 dzień temu




![CHODENICE. Nowy samochód dla OSP w Chodenicach [ZDJĘCIA]](https://bochniazbliska.pl/wp-content/uploads/2026/06/Image21-5.jpg)




