Nowa kanalizacja w Rudniku nad Sanem. Inwestycja obejmie kilka ulic
22 lipca 2025 r. w Urzędzie Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem podpisano umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa, przebudowa i rozbudowa kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem”.
To kolejna ważna inicjatywa władz samorządowych, mająca na celu rozwój infrastruktury technicznej w mieście.
Wykonawcą inwestycji będzie firma PRIMBUD, a koszt realizacji zadania wynosi 2 050 410,00 zł.
Zakres prac
Planowana inwestycja obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej na kilku ulicach w różnych częściach miasta. Prace zostaną wykonane na:
-
ul. Wspólnej
-
ul. Jana Matejki i ul. Mikołaja Kopernika
-
ul. Fryderyka Chopina
-
ul. Józefa Piłsudskiego
-
ul. Władysława Reymonta
-
odcinku przy Rudnej – od ul. Grunwaldzkiej do ul. Kordeckiego
Dzięki temu kolejne obszary Rudnika nad Sanem zostaną włączone do nowoczesnej sieci kanalizacyjnej, co znacząco poprawi komfort życia mieszkańców oraz standardy sanitarne.
Termin zakończenia: grudzień 2025
Zgodnie z podpisaną umową, zakończenie wszystkich prac planowane jest na koniec grudnia 2025 roku. Władze miasta wyrażają nadzieję, iż inwestycja przebiegnie sprawnie i zakończy się zgodnie z harmonogramem.
Burmistrz: To inwestycja w komfort i nowoczesność
– Realizacja tej inwestycji to kolejny krok w kierunku poprawy infrastruktury sanitarnej naszej gminy. Inwestycje w kanalizację to nie tylko poprawa komfortu życia mieszkańców, ale również troska o środowisko naturalne i nowoczesność naszych rozwiązań komunalnych. Cieszę się, iż wspólnie z firmą PRIMBUD możemy realizować to zadanie i iż kolejne ulice naszej gminy zostaną objęte nowoczesną siecią kanalizacyjną. Liczę na sprawny przebieg prac i ich zakończenie zgodnie z planem, do końca tego roku – powiedział Tadeusz Handziak, burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem.
Inwestycja z korzyścią dla mieszkańców i środowiska
Rozbudowa sieci kanalizacyjnej to jedno z kluczowych działań mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców oraz zwiększenie atrakcyjności terenów objętych inwestycją. To także wyraz dbałości o środowisko naturalne, dzięki eliminacji zagrożeń związanych z nieszczelnymi lub przestarzałymi systemami odprowadzania ścieków.