Rubio: Nie zrobimy nic, co naruszyłoby bezpieczeństwo sojuszników na Bliskim Wschodzie

3 godzin temu

Sekretarz stanu Marco Rubio zapewnił w środę sojuszników Waszyngtonu na Bliskim Wschodzie, iż Ameryka nie zrobi nic, co naruszyłoby ich bezpieczeństwo. Zaznaczył, iż sojusznicy nie mają żadnych wątpliwości co do wiarygodności USA.

Rubio odpowiadał w ten sposób na pytania dziennikarzy w Kuwejcie na temat ewentualnych niepokojów, jakie porozumienie USA z Iranem wywołało wśród sojuszników Stanów Zjednoczonych w regionie. Rubio oznajmił, iż podczas obecnej podróży po Bliskim Wschodzie (Kuwejt jest jej drugim przystankiem, po Zjednoczonych Emiratach Arabskich) nie odniósł wrażenia, iż partnerzy nie ufają Ameryce.

– Mamy tam ludzi, mamy u nich obronę powietrzną, mamy samoloty w tych krajach. Dlatego nie wyczułem żadnych wątpliwości co do naszych gwarancji bezpieczeństwa, bo one są prawdziwe, nie są obietnicami, one istnieją – powiedział.

APW, PAP

Idź do oryginalnego materiału