"Roskosmos" obiecał zbudować elektrownię jądrową na Księżycu do 2036 r.
Zdjęcie: Widok rakiety nośnej, która wyniosła załogowy statek kosmiczny Sojuz MS-28 z kosmodromu Bajkonur w Moskwie, 25 listopada 2025 r.
Rosja planuje w ciągu 10 lat uruchomić na Księżycu elektrownię jądrową. Informacja ta znajduje się w projekcie dekretu prezydenckiego przygotowanego przez "Roskosmos".

1 godzina temu






