Relacje Iran – USA

2 godzin temu

Władze Iranu powiadomiły, iż amerykańsko-irańskie dyskusje na szczeblu technicznym w Szwajcarii zakończyły się powołaniem czterech grup roboczych, zajmujących się m.in. kwestiami nuklearnymi
i zniesieniem sankcji nałożonych na Teheran – poinformowała we wtorek agencja AFP, powołując się na irańskie media państwowe.

Przyszłe negocjacje będą prowadzone pod nadzorem komitetu wysokiego szczebla, w którym zasiadać będą przewodniczący parlamentu Iranu i minister spraw zagranicznych tego kraju, wiceprezydent USA oraz premierzy Pakistanu i Kataru – powiadomiła WANA.

Rozmowy w Szwajcarii mają doprowadzić do ostatecznego zakończenia wojny, rozpoczętej amerykańsko-izraelskim atakiem na Iran w lutym br. Prezydenci USA i Iranu, Donald Trump i Masud Pezeszkian, podpisali 18 czerwca wstępne porozumienie w tej sprawie, które przewidywało m.in. natychmiastowe otwarcie cieśniny Ormuz oraz zakończenie amerykańskiej blokady irańskich portów.

AB, PAP

Idź do oryginalnego materiału