Jutro odbędzie się bardzo ważna sesja, sesja na której Prezydent Miasta Konina zawalczy o udzielenie absolutorium przez radnych.
Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Koninie odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Konina i jego zastępców z przedstawicielami konińskich mediów.
Prezydent Korytkowski stwierdził, iż jest dobrze przygotowany do merytorycznej rozmowy z radnymi na temat zadań wykonanych i tych, które są przez cały czas realizowane.
Podczas konferencji poruszano m.in. temat przedłużającego się kompleksowego remontu hali „Rondo”, który pierwotnie miał się zakończyć w marcu, potem termin został wydłużony do końca czerwca, w tej chwili wykonawca otrzymał zgodę na przedłużenie terminu do końca października. Są spore rozbieżności w ocenie dodatkowych prac między inwestorem a wykonawcą. Finalnie o ile strony nie dojdą do porozumienia spór może znaleźć swój finał w sądzie. Obecny poziom zaawansowania prac oceniany jest na około 70%. Po raz kolejny prezydenci zapewnili, iż nie zostanie zmieniony kształt dachu, zresztą nie może bo chroniony jest prawami autorskimi. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na pomyślny finał tej inwestycji i wielu z nas zaskoczy to co zobaczymy, bo trwa gruntowna przebudowa, wraz z drogami ewakuacyjnymi i dostosowaniem obiektu do obecnych wymogów. Dach ma zostać zabezpieczony na kolejne 50 lat!
W Koninie ma wystartować pilotażowy program toalet publicznych, w pierwszej kolejności toalety mają powstać w rejonie konińskiej Starówki.
Poruszono też temat budowy przejścia podziemnego pod torami w rejonie zamkniętego przejazdu kolejowego w rejonie ulicy Okólnej. Prezydent przypomniał, iż na etapie planowanego likwidowania przejazdów kolejowych w naszym mieście, zostały popełnione błędy przez ekipę jego poprzednika w czasie negocjacji z PKP! Jak zaznaczył prezydent Korytkowski, negocjacje z PKP nigdy nie należały do prostych, ale należało walczyć wtedy o kładkę! w tej chwili Miasto Konin ma ogromny problem z odcięciem mieszkańców Niesłusza od pozostałej części V osiedla. Pierwotnie rozważano budowę kładki, w tej chwili rozważa się budowę przejścia podziemnego dla pieszych i osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach czy osób z wózkami dziecięcymi. Ma powstać pochylnia lub winda. Prezydent Korytkowski zobowiązał się po raz kolejny, iż zrobi wszystko co w jego mocy by udało się wykonać to przedsięwzięcie do końca obecnej kadencji. A czy się uda czas pokaże!












