Promujemy naszą małą ojczyznę...

1 miesiąc temu

Czarnkowsko – Trzcianecka Lokalna Grupa Działania to stowarzyszenie powstałe w 2006 roku. To organizacja, która promuje przede wszystkim turystykę i lokalne marki. Poprzez swoje działania pomaga nie tylko przedsiębiorcom istniejącym już na rynku, ale także tym, którzy dopiero na niego wchodzą. Na wsparcie mogą też liczyć organizacje pozarządowe, instytucje oraz grupy nieformalne.

Dziś w domu weselnym „Nad Stawem” w Stajkowie odbyła się konferencja pn. „Dobre praktyki realizowanych projektów w ramach LSR na lata 2014 – 2023 na obszarze Czarnkowsko – Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania”. Miejsce nie przypadkowe, gdyż i takich przedsiębiorców wsparła LGD. Podczas spotkania nie zabrakło podsumowania zrealizowanych projektów oraz dyskusji na temat wyzwań i sukcesów Beneficjentów LGD, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do rozwoju naszego regionu. Obszar działania Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania, składa się z ośmiu gmin tworzących spójną przestrzeń – powiat czarnkowsko-trzcianecki. To wiele inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów gmin: Czarnków (gm. miejska i wiejska), Drawsko, Krzyż Wlkp., Lubasz, Połajewo, Trzcianka, Wieleń. Dzięki LGD mieszkańcy, organizacje społeczne i przedsiębiorcy z wymienionych gmin mają możliwość korzystania ze środków europejskich w ramach inicjatywy LEADER.

"W 2016 roku zawarliśmy umowę z Samorządem Województwa Wielkopolskiego na wdrażanie operacji zawartych w Lokalnej Strategii Rozwoju. Udało nam się pozyskać środki na rozwój lokalnej infrastruktury, wydarzenia promujące piękno naszego regionu, podejmowanie różnorakiej działalności gospodarczej, rozwój podmiotów gospodarczych i odnowę obszaru LGD. To dzięki tym inicjatywom nasz powiat staje się piękniejszy, a tym samym bardziej atrakcyjny dla potencjalnych gości. Chcę podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego sukcesu" – mówiła Agnieszka Kulesza prezes stowarzyszenia.

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż LGD to także wiele inicjatyw i wydarzeń promujących dziedzictwo kulturowe naszego regionu. Na wsparcie mógł liczyć Zespół Trębaczy Myśliwskich z Technikum Leśnego w Goraju, który swym krótkim występem uświetnił uroczystość. LGD to też promocja tradycji kulinarnej, działkowej, czy sadowniczej, wyrazem czego jest stworzenie marki pod nazwą „Notecki”, która ma pokazać kulturę, przyrodę, historię – jednym słowem piękno powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego.

Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

Idź do oryginalnego materiału