Poseł na Sejm RP Małgorzata Pępek opublikowała oficjalne oświadczenie w związku z publikacjami medialnymi dotyczącymi jej wizyty w Szpitalu Żywiec. Odniosła się w nim do zarzutów o rzekome skorzystanie z uprzywilejowanego dostępu do świadczeń medycznych oraz do sposobu przedstawiania tej sprawy w przestrzeni publicznej.
Przebieg badania i termin wizyty
Parlamentarzystka zaprzecza, by przy realizacji badania gastroskopii doszło do nieprawidłowości i wskazuje, iż badanie wykonano zgodnie z obowiązującymi procedurami. Zaznacza, iż termin został wyznaczony po zwolnieniu się miejsca w harmonogramie placówki, co miało wynikać z rezygnacji innego pacjenta. Wyjaśnia, iż takie działanie jest, według niej, standardową praktyką stosowaną przez podmioty medyczne w razie odwołania wcześniej umówionych wizyt i pokazuje sposób organizacji pracy w szpitalu.
Kwestie organizacji świadczeń medycznych
Zdaniem posłanki rozwiąz

3 dni temu

![Dni Łaszczowa 2026. Trzy dni koncertów, konkursów i wspólnej zabawy. Tak świętowali mieszkańcy [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xga-4x3-dni-laszczowa-2026-trzy-dni-koncertow-konkursow-i-wspolnej-zabawy-tak-swietowali-mieszkancy-zdje-1782479977.jpg)









