Poseł Małgorzata Pępek odpowiada na zarzuty dotyczące wizyty w szpitalu Żywiec

3 dni temu
Małgorzata Pępek wydała oficjalne oświadczenie, w którym wyjaśnia okoliczności swojej gastroskopii. Parlamentarzystka podkreśla, iż badanie odbyło się zgodnie z procedurami, a termin został wykorzystany po odwołaniu innego pacjenta. Odnosi się także do kwestii prywatności oraz zapowiada możliwe działania prawne wobec osób naruszających jej dobra osobiste. Oficjalne oświadczenie posłanki

Poseł na Sejm RP Małgorzata Pępek opublikowała oficjalne oświadczenie w związku z publikacjami medialnymi dotyczącymi jej wizyty w Szpitalu Żywiec. Odniosła się w nim do zarzutów o rzekome skorzystanie z uprzywilejowanego dostępu do świadczeń medycznych oraz do sposobu przedstawiania tej sprawy w przestrzeni publicznej.

Przebieg badania i termin wizyty

Parlamentarzystka zaprzecza, by przy realizacji badania gastroskopii doszło do nieprawidłowości i wskazuje, iż badanie wykonano zgodnie z obowiązującymi procedurami. Zaznacza, iż termin został wyznaczony po zwolnieniu się miejsca w harmonogramie placówki, co miało wynikać z rezygnacji innego pacjenta. Wyjaśnia, iż takie działanie jest, według niej, standardową praktyką stosowaną przez podmioty medyczne w razie odwołania wcześniej umówionych wizyt i pokazuje sposób organizacji pracy w szpitalu.

Kwestie organizacji świadczeń medycznych

Zdaniem posłanki rozwiąz
Idź do oryginalnego materiału