Podkarpaccy przedsiębiorcy mają dość. WFOŚ zalega z pieniędzmi

1 miesiąc temu

W miniony wtorek w Świlczy k. Rzeszowa odbyła się pokojowa manifestacja przedsiębiorców, którzy od roku czekają na wypłatę pieniędzy za zrealizowane projekty w ramach programu rządowego „Czyste Powietrze”. Tuż przed spotkaniem z władzami Funduszu, protestujący wyszli na ulicę, blokując dojazd do Rzeszowa.

Całość wydarzenia rozpoczęła się o godz. 10:00, od konferencji prasowej lokalnych przedsiębiorców, podczas której została przedstawiona obecna sytuacja z zalegającą wpłatą należytych pieniędzy. Jak donoszą lokalne media, kolejno protestujący przeszli na rondo przy DK94, blokując na niemal godzinę drogę dojazdową do Rzeszowa, co kilka minut przepuszczając pojazdy

Kolejno, od godz. 12:00 w Hotelu Nowy Dwór w Świlczy odbyło się spotkanie z przedstawicielami władz Funduszu - wiceprezesem NFOŚiGW Robertem Gajdą i Prezes WFOŚiGW w Rzeszowie Martą Ziajko. Kierownictwo nie znajduje swojej winy w opóźnieniu wpłat, tłumaczyło się przedsiębiorcom „skrupulatną kontrolą każdego wniosku”. Poszkodowani nie usłyszeli odpowiedzi na swoje pytania.

Mimo prób zniechęcenia przedsiębiorców do udziału w wydarzeniu, sugerując, iż nie wszyscy zostali wpisani na listę, tak jakby dzielono przedsiębiorców na lepszych i gorszych, wszyscy uczestnicy protestu weszli na salę.
Niestety, przedstawiciele nie odpowiedzieli na nurtujące pytania: „Kiedy będą pana pieniądze, to powiem panu, iż nie wiem” – podał do jednego z pokrzywdzonych Robert Gajda, wiceprezes NFOŚiGW – pisze na swoim profilu europoseł Tomasz Buczek
Podkarpaccy przedsiębiorcy zapowiedzieli kolejny protest, zbierając się z całą resztą pokrzywdzonych w Warszawie.

Jak informuje oficjalna strona inicjatywy, Program „Czyste Powietrze” to ogólnopolski program rządowy mający na celu poprawę jakości powietrza poprzez zmniejszenie emisji szkodliwych substancji pochodzących z ogrzewania domów jednorodzinnych. Jego głównym założeniem jest wymiana starych, nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne, ekologiczne systemy grzewcze oraz przeprowadzenie termomodernizacji budynków.

Przedsiębiorcy mogą uczestniczyć w programie jako wykonawcy usług lub dostawcy produktów spełniających określone normy i standardy. Ważne jest, aby oferowane rozwiązania były zgodne z wymaganiami programu „Czyste Powietrze”, co może zwiększyć konkurencyjność na rynku i przyczynić się do rozwoju działalności.

Narodowcy.net / dziejesienapodkarpaciu.pl

Idź do oryginalnego materiału