Przyłączone do sieci nowe OZE oraz magazyny energii, a także znaczny wzrost niezawodności zasilania dla ponad 50 tysięcy odbiorców. To efekty inwestycji przeprowadzonych przez Energa-Operator w Wielkopolsce. Ich realizacja wsparta została blisko 75 milionami złotych z dotacyjnej części KPO.
Energa-Operator zakończyła budowę nowego głównego punktu zasilania Ostrów Wschód oraz modernizację 60 kilometrowego odcinka linii wysokiego napięcia (110 kV) relacji Ostrów Wschód – Ociąż – Pleszew – Dobrzyca – Jarocin Południe. Łączna wartość obu inwestycji to ponad 133 miliony złotych, z czego blisko 75 milionów pokryje bezzwrotna dotacja z Krajowego Planu Odbudowy.
NEWS nr 2:
N



![Prezydent Robert Szewczyk z wotum zaufania i absolutorium [WIDEO]](https://static.olsztyn.com.pl/static/articles_photos/47/47336/025691b987f633ada51b9911a45033ed.jpg)





![[FOTO] Podwójna euforia w BCO - Szpitalu Miejskim. Placówka świętowała narodziny 500. dziecka](https://galeria.bielsko.info/ib/6af0a80315c4af85b85fa961c813e570/z7/2026/2026-06-23/slides/wyjatkowy_dzien_w_bco_szpitalu_miejskim_placowka_swietuje_narodziny_500_dziecka_b35d.jpeg)



