Ogólnopolski sukces Choroszczy! Anna Radziszewska na podium rankingu skarbników

2 dni temu
Gmina Choroszcz po raz kolejny udowadnia, iż należy do ścisłej krajowej czołówki pod względem standardów zarządzania publicznymi pieniędzmi. Anna Radziszewska, Skarbnik Gminy Choroszcz, zajęła trzecie miejsce w prestiżowym ogólnopolskim rankingu „Skarbnik Samorządu 2026” w kategorii gmin miejsko-wiejskich. Wyjątkowe wyróżnienie zostało wręczone podczas kongresu Perły Samorządu, organizowanego przez redakcję Dziennika Gazety Prawnej. Docenili mądre gospodarowanie, a nie bogactwo

Zestawienie to wyłania najlepszych menedżerów samorządowych finansów w kraju. Nad rzetelnością oceny czuwała kapituła złożona z ekspertów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Nagroda jest wynikiem szczegółowej analizy wskaźników ekonomicznych. W tym rankingu nie chodzi o promowanie gmin najbogatszych z natury, ale tych, które najmądrzej zarządzają swoimi zasobami. Choroszcz doceniono za stabilną politykę finansową, czyli systematyczne pomniejszanie długu publicznego przy jednoczesnym, bardzo efektywnym pozyskiwaniu i wydatkowaniu dotacji zewnętrznych.

Finanse gminy w najlepszych możliwych rękach

Zasłużonego sukcesu gratulował burmistrz Robert Wardziński, który podkreślił, iż sumienna praca skarbnika to fundament rozwoju całej Choroszczy. Bezpieczny, mądrze zaplanowany budżet pozwala realizować najważniejsze inwestycje, budować drogi czy modernizować szkoły bez ryzyka niebezpieczn
Idź do oryginalnego materiału