Przez Cisowy Dział i czarnym szlakiem z Zalesia w niedzielę wędrowali turyści na szczyt Modyni. Byli jednak i tacy, którzy postanowili w to ciepłe i gorące przedpołudnie wybrać się z Łącka. Co prawda wyprawa szlakiem żółtym, to dość długa wyprawa i dla zaawansowanych piechurów nie stanowi specjalnego wyzwania, to może ona stanowić pretekst do tego, aby przy tej okazji odwiedzić Łącko. Tak, jak, to uczyniła nasza redakcyjna koleżanka.
Turystów na szczycie góry zakochanych przywitał wójt gminy Łącko Jan Dziedzina. Mszę św., w której uczestniczyło ponad pół tysiąca osób odprawili wspólnie ks. Marka Rucińskiego z Parafii św. Floriana w Krakowie oraz ks. Łukasz Jakub, z którym mieliśmy okazję wędrować na szczyt Kiczory Kamienickiej.
Turyści z wielkim podziwem, a zarazem uznaniem podziwiali maszerującego dziarskim krokiem pana Władysława Mamaka, którego uznano za najstarszego uczestnika niedzielnego spotkania. A wszystkie osoby biorące udział w konkursach docenił wójt gminy składając gratulacje.
Najmłodszy uczestnik: Marcel Janeczek (4 miesiące) z Woli Kosnowej,
Najstarszy: Władysław Mamak (97 lat) z Zalesia.
Uczestnik z najdalszego zakątka Polski: Mariusz Burdek z Gdańska.
Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Łącko:
I m. Maja Hnatyszak, Piwniczna Zdrój,
II m. Magdalena Kuc, Tymbark,
III m. Zygmunt Dajda, Jordanów.
Rodzinne odkrywanie: Rodzina Wierzyckich z Krzeczowa.
Najmilsza turystka: Halina Duda, Wola Piskulina,
Najmilszy: ks. Marek Ruciński, Kraków.
7 lipca na spotkanie na Kamionnej zapraszają samorządy Laskowej, Trzciany, Żegociny, a także Gminy Limanowa. To będzie nowe otwarcie akcji, bo na szczycie tej góry w ubiegłym roku oddano do użytku wieżę widokową.
Organizator projektów: Towarzystwo Miłośników Regionu Dobrzańskiego.
Zadanie publiczne pn. „Odkryj Beskid Wyspowy 2024 Główny Szlak Beskidu Wyspowego” dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zgodnie z zawartą umową nr 2024/0022/2764/UDOT/DT/BP/IS z dnia 13.06.2024r.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”.
Fot. Roland Mielnicki
W materiale wykorzystano nagrania promocyjne UG w Łącku, a także filmy z drona Andrzeja Bukańskiego. Dziękujemy bardzo.