O rozwoju północnej części Dolnego Śląska i nie tylko

1 dzień temu

— Organizatorzy chcieli docenić właśnie ten potencjał północy naszego regionu i stąd właśnie tutaj jest do dzisiaj forum, który okazał się sukcesem, ponieważ organizatorzy zakładali 200 uczestników, a jest blisko 400, więc naprawdę trzeba im pogratulować, ale Trzebnica jak widać, potrzebuje takiego wydarzenia i tutaj się dzieje — mówi Michał Rado, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

— Krajowy Ośrodek Rolnictwa jest partnerem dzisiejszego wydarzenia Dolnośląskiego Forum Gospodarczego. Bardzo się cieszymy, iż możemy uczestniczyć w tej inicjatywie, gdyż jest to jedno z największych takich spotkań branżowych, gdzie spotykają się ludzie zarówno z samorządów, jak i z instytucji, a także ze świata biznesu, gdzie możemy wymieniać nasze doświadczenia, wymieniać się różnymi informacjami, a także zawiązywać współpracę i wymieniać się dobrą energią — wyjaśnia Diana Choińska, kierownik wydziału rozwoju rynków rolnych KOWR we Wrocławiu.

— Trzecia edycja Dolnośląskiego Forum Gospodarczego odbywająca się w Trzebnicy jest kolejną edycją tego wydarzenia, która jest platformą otwartą, dostępną dla wszystkich, dla przedsiębiorców, samorządowców, polityków, przedstawicieli organizacji pozarządowych, dla wszystkich zainteresowanego rozwojem gospodarczym, nie tylko gospodarczym Dolnego Śląska — dodaje Piotr Piss, Instytut Piastów Śląskich.

— Cieszę się, iż tu jestem i będę służył, iż tak powiem, swoją wiedzą w zakresie spraw, które dotyczą Dolnego Śląska z obszaru, szeroko pojętego obszaru rolniczego. Będę mówił na temat rolnictwa, to co jest domeną naszej pracy. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa jest to instytucja bardzo ważna i znacząca i w sposób bardzo mocny wpływający na rozwój rolnictwa dolnośląskiego — podkreśla Kazimierz Matkowski, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy we Wrocławiu.

— Jako Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa prowadzimy ogólnopolską akcję pod nazwą „Kupuj Świadomie”, gdzie zachęcamy do świadomego kupowania produktów regionalnych, produktów lokalnych, także polecamy szukać logo „Kupuj Świadomie”, logo „Produkt Polski” i na tych produktach się skupiać — mówi Diana Choińska, kierownik wydziału rozwoju rynków rolnych KOWR we Wrocławiu.

— Będę miał przyjemność uczestniczyć w panelu dotyczącym turystyki rowerowej, nie tylko jako burmistrz gminy Żmigród, ale jako prezes Dolnośląskiej Krainy Rowerowej. Będziemy mówili o tym, iż budujemy infrastrukturę rowerową, promujemy drogi, ścieżki rowerowe jako bezpieczne, rodzinne. Przyjeżdżają do nas turyści już nie tylko z Dolnego Śląska, ale z całej Polski — podkreśla Robert Lewandowski, burmistrz gminy Żmigród.

— Jest to taka platforma, miejsce spotkań wszelkich zainteresowanych osób, które mają na celu rozwój gospodarczy Dolnego Śląska — mówi Piotr Piss, Instytut Piastów Śląskich.

— Jako włodarz tego miasta jestem dumny, iż Trzebnica została wybrana na III Dolnośląskie Forum Gospodarcze. Myślę, iż takie atuty jak bliskość Wrocławia, połączenie szynobusem, drogą ekspresową S5 zdecydowało o tym, iż to właśnie Trzymica będzie dzisiaj gospodarzem tego wydarzenia. Duże znaczenie mają też walory Trzebnicy. W mojej ocenie to jest to wielki sukces dla naszego miasta, ale też dla organizatorów, dla Urzędu Marszałkowskiego i dla Starostwa Powiatowego w Trzebnicy — dodaje Marek Długozima, burmistrz gminy Trzebnica.

— Można w kuluarach spotkać burmistrzów, prezydentów, wójtów. Mamy przedstawicieli KGHM-u, mamy przedstawicieli związków pracodawców polskich, więc przedsiębiorcy mogą z nimi porozmawiać, wymienić poglądami. Na pewno na sali nie dzieje się tyle, co się dzieje w kuluarach. Też o to w takich forach chodzi, o to, żeby się, taki networking, żeby porozmawiać, spotkać się, wymienić kontaktami, wymienić doświadczeniami. Najważniejsza jest rozmowa i spotkanie — podkreśla Michał Rado, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Idź do oryginalnego materiału