Amerykański zespół rockowy Faith No More chce ściągnąć do Lublina radny miejski Marcin Jakóbczyk. W tej sprawie napisał interpelację do prezydenta Krzysztofa Żuka, prosząc o zorganizowanie koncertu tej legendarnej grupy w ramach przygotowań do Europejskiej Stolicy Kultury 2029.
– Gwiazdy takiego formatu w Lublinie jeszcze nigdy nie było. To absolutnie kultowy zespół, który dałby miastu potężny impuls nie tylko kulturalny, ale także turystyczny i gospodarczy – wyjaśnia radny PiS Marcin Jakóbczyk. – Mielibyśmy okazję zaprezentować miasto jako potencjalny, prężnie działający ośrodek kulturalny, w którym mogłyby koncertować gwiazdy, artyści ze światowego topu. Ze względu na takie, a nie inne położenie, nasze miasto przyciągałoby fanów z państw ościennych i całego kraju. Jest to impuls turystyczny także dla naszych przedsiębiorców, więc siłą rzeczy gospodarka zyskuje w sposób naturalny – gastronomia, hotelarstwo. Jestem przekonany, iż akurat Faith No More wypełniłoby stadion. Wydaje mi się, iż wreszcie pokazalibyśmy, iż Arena Lublin może na siebie zarabiać, nie tylko o ile grają tam drużyny piłkarskie.
Jak dodaje radny Jakóbczyk, zapowiadany na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku, powrót grupy na scenę, to idealna okazja, aby Lublin rozpoczął rozmowy z jedną z agencji zajmujących się organizacją takich wydarzeń.
Interpelacja wpłynęła do Ratusza we wtorek (23.06) i – jak informuje rzecznik prezydenta miasta Justyna Góźdź – jest aktualnie rozpatrywana.
EwKa / opr. AKos
Fot. pixabay.com

1 godzina temu




![CHODENICE. Nowy samochód dla OSP w Chodenicach [ZDJĘCIA]](https://bochniazbliska.pl/wp-content/uploads/2026/06/Image21-5.jpg)






