Kulturalny początek roku z Podlaskim Instytutem Kultury.

11 godzin temu

Po świątecznej przerwie, z nową energią i pomysłami, Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku rozpoczyna kolejny rok działań artystycznych. Kalendarz na styczeń jest już zaplanowany i zapełniony, warto skorzystać z propozycji kulturalnych.

10 stycznia o godz. 18.00 w Galerii PIK odbędzie się wernisaż prac Eugeniusza Samsonowicza. Wystawa „Malarstwo. Rzeźba” prezentuje dzieła podlaskiego artysty-plastyka, rzeźbiarza i konserwatora. Do udziału w wystawie twórca zaprosił swoją córkę, Julię Samsonowicz, absolwentkę malarstwa
i konserwacji Uniwersytetu KEN w Krakowie. Wstęp wolny.

W styczniu kontynuowany będzie rozpoczęty w ubiegłym roku cykl spotkań Nie lubię poniedziałków, adresowanych do seniorów. 20 stycznia, w przeddzień święta wszystkich babć i dziadków, Kabaret Seniorów Szpilka zaprasza na otwartą próbę. Będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć, jak powstają skecze, a choćby spróbować swoich sił, śpiewając z artystami. Po spotkaniu ze Szpilką rozpoczną się warsztaty tworzenia pocztówek metodą haftu i akwareli. Spotkanie zwieńczy minirecital w wykonaniu Justyny Wieruszewskiej-Biniek i Marty Szałkiewicz. Przez cały dzień będzie też dostępna wystawa prac Eugeniusza Samsonowicza, prezentowana w Galerii PIK. Styczniowe spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00. Wstęp wolny.

Instruktorzy, edukatorzy i animatorzy kultury spotkają się w PIK 23 stycznia. Tego dnia w Pikotece odbędzie się kolejna dyskusja z cyklu reANIMACJE. Tym razem gościem będzie Przemysław Waczyński, pomysłodawca portalu Podlaska Sieć Kultury. Uczestnicy spotkania będą rozmawiać o sieciowaniu instytucji kultury. Wspólnie zastanowią się dlaczego jest potrzebne i jak sprawić, by było efektywne. Początek spotkania o godz. 18.00. Wstęp wolny.

26 stycznia w PIK królować będzie rękodzieło. Tego dnia odbędą się warsztaty haftu, które poprowadzi Magdalena Kozioł, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak tradycyjne techniki tkackie wykorzystać w nowoczesnych aranżacjach. Zajęcia z Magdaleną Kozioł to zarazem inauguracja Etnoteki – rękodzielniczej przestrzeni kreatywnej, która będzie miejscem dla fanów tkactwa, wyszywania i haftu. Warsztaty rozpoczną się o godz. 15.00, wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Zarejestrować się można przez formularz dostępny na www.pikpodlaskie.pl

31 stycznia w PIK odbędą się eliminacje do Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Jest to konkurs skierowany do amatorów i profesjonalistów, którzy swoje umiejętności wokalne zaprezentują w piosenkach zespołu „Mazowsze”. Przesłuchania rozpoczną się o godz. 10.00 w Pikotece.

Również 31 stycznia w PIK zaprasza na spotkanie autorskie z Robertem Miklasińskim, zwycięzcą ubiegłorocznej edycji konkursu literackiego „Tutaj jestem”. Nagrodzona praca to zbiór opowiadań zatytułowany 30×50. Opowiadania tworzą spójną całość, prowadzą czytelnika przez świat emocji, wspomnień i refleksji, którym jak cień towarzyszy humor i dystans do rzeczywistości. Książka Roberta Miklasińskiego zwyciężyła w XIV edycji konkursu literackiego „Tutaj jestem” organizowanego przez PIK. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje o propozycjach Podlaskiego Instytutu Kultury znajdują się na www.pikpodlaskie.pl.

źródło: Podlaski Instytut Kultury

Idź do oryginalnego materiału