Konkurs „Moja Wizja Zero”

stare-babice.pl 6 dni temu
W czerwcu tego roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zainaugurowała 6. edycję konkursu filmowego w ramach międzynarodowej strategii prewencji „Wizja Zero”!
Celem strategii jest zmniejszenie liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych wśród rolników i ich rodzin. Popularyzacja tej strategii, m.in. przez Konkurs filmowy dla młodzieży „Moja Wizja Zero”, pomaga dotrzeć z przekazem prewencyjnym do szerokiego grona odbiorców, zwiększając tym samym bezpieczeństwo pracy w rolnictwie.
W tym roku szczególną uwagę zwracamy na zdrowie – drugi filar „Wizji Zero”. Konkurs „Moja Wizja Zero – recepta na zdrowie w gospodarstwie rolnym” ma na celu podkreślenie znaczenia profilaktyki zdrowotnej, higieny pracy oraz przeciwdziałania chorobom zawodowym. Chcemy edukować o zdrowym stylu życia i zapobieganiu chorobom zawodowym rolników.
Konkurs jest skierowany do młodzieży w wieku 13-21 lat. Zadanie polega na nagraniu krótkiego filmu promującego bezpieczny system pracy oparty na filarach strategii „Wizji Zero” – bezpieczeństwa, zdrowia i dobrostanu, z naciskiem na zdrowie rolnika i jego rodziny.
Zgłoszenia filmów można przesyłać do 30 września br. Szczegóły oraz regulamin znajdziecie na stronie:
Patronat Honorowy nad Konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a współorganizatorami są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ARiMR, KOWR, AGRO Ubezpieczenia, PIP oraz Fundacja PGE.
Do dzieła młodzi filmowcy!
Idź do oryginalnego materiału