Mieszkańcy korzystający z miejskiej plaży nad Jeziorem Sajmino mogą spodziewać się poprawy bezpieczeństwa i komfortu poruszania się.
Dziś (25.06.2026) ruszyły prace naprawcze kładki modułowej, którą łaczy odcinek od schodów aż prawie do samej linii brzegowej jeziora. W tej sprawie, wniosek o poprawienie stanu technicznego kładki zwróciła się Radna Miasta Ostróda Beata Horodyłowska (link do wniosku).
Urząd Miasta Ostróda podjął działania mające na celu poprawę stanu technicznego kładki. Rozpoczęto sukcesywną wymianę uszkodzonych elementów konstrukcji. Prace będą prowadzone etapami w najbliższych dniach, a według zapowiedzi kładka ma zostać kompleksowo odnowiona poprzez wymianę wszystkich wymagających tego modułów.
To dobra wiadomość dla mieszkańców oraz turystów odwiedzających plażę nad jeziorem Sajmino. Po zakończeniu prac korzystanie z kładki będzie bezpieczniejsze i bardziej komfortowe, szczególnie dla osób o ograniczonej mobilności.
Już od godziny 10:00 w sobotę mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z letniego wypoczynku nad wodą na dwóch strzeżonych plażach.





![CHODENICE. Nowy samochód dla OSP w Chodenicach [ZDJĘCIA]](https://bochniazbliska.pl/wp-content/uploads/2026/06/Image21-5.jpg)




