
Gmina Prochowice otrzymała promesę w wysokości 16 836,00 zł. To pieniądze na działalność Klubu Aktywny Senior, przyznane w ramach Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+.
Promesy przedstawicielom dolnośląskich samorządów wręczała Wojewoda Dolnośląska Anna Żabska. Wsparcie dla prochowickiego klubu seniora odebrała osobiście Alicja Sielica, burmistrz Prochowic. W uroczystości uczestniczyła również Agnieszka Rejchan, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Prochowicach, która na co dzień współtworzy i wspiera działania skierowane do starszych mieszkańców.
– Serdecznie dziękuję wojewodzie za okazane wsparcie i zaufanie. Pozyskane środki pozwolą nam na dalszy rozwój inicjatyw realizowanych w ramach Klubu „Aktywny Senior”, wspierających aktywność społeczną, integrację oraz rozwój zainteresowań osób starszych – mówi burmistrz Alicja Sielicka. – To kolejny krok w budowaniu gminy przyjaznej mieszkańcom w każdym wieku. Cieszę się, iż dzięki skutecznej współpracy i zaangażowaniu możemy pozyskiwać środki zewnętrzne, które realnie przekładają się na jakość życia naszych mieszkańców.
Jak każde wsparcie z zewnątrz, i ten wniosek, został przygotowany przez zaangażowanych urzędników.
– Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację tego przedsięwzięcia –dodaje burmistrz Sielicka. – Wspólnie działamy na rzecz aktywnych, zintegrowanych i bezpiecznych seniorów w Gminie Prochowice.

3 dni temu

![Dni Łaszczowa 2026. Trzy dni koncertów, konkursów i wspólnej zabawy. Tak świętowali mieszkańcy [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xga-4x3-dni-laszczowa-2026-trzy-dni-koncertow-konkursow-i-wspolnej-zabawy-tak-swietowali-mieszkancy-zdje-1782479977.jpg)









