Jakie panele na podczerwień wybrać w 2023 – Nasze Opinie oraz Ranking

1 tydzień temu

Panele na podczerwień ranking na rok 2023 – dowiedz się co zrobić aby cieszyć się adekwatnym zakupem!

Gdy nastanie okres jesienny, bardzo często temperatury mogą nas zaskoczyć mrozami na przemian z upałami. Gdy mieszkamy w domku jednorodzinnym, zimniejsze dni nie stanowią problemu, bo możemy w każdej chwili zagrzać w naszych czterech ścianach. Sytuacja ta wygląda nieco inaczej w mieszkaniach, gdzie kaloryfery grzeją tylko przez określony czas. W takiej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem będą grzejniki konwektorowe energooszczędne lub po prostu panele grzewcze na podczerwień.

Niestety, wybór tego idealnego urządzenia jest trudny, a przynajmniej na taki się wydaje. Musimy przecież uwzględnić szereg aspektów i liczne parametry, a dopiero kiedy to zrobimy, to wciąż trzeba sprawdzić opinie paneli na podczerwień i to czy ich wydajność będzie nam odpowiadać. To właśnie dlatego z pomocą przychodzi dzisiejsza lista.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

CRONOS 800 W

9.9

Średnia

EBERG 425 W

9.8

Średnia


Linbox 720 W

9.8

Drogi


Gruber Heizung

9.8

Drogi


Trio

9.6

Tani

Juskys

9.5

Tani

W rankingu paneli na podczerwień 2023 pojawiły się przede wszystkim te urządzenia, których jakość jest ponadprzeciętna, a efektywność pozwoli nam na ogrzanie minimum, a więc małego pomieszczenia. Gdy wybieraliśmy te najlepsze propozycje, mieliśmy na uwadze moc grzewczą i wydajność, możliwości regulacyjne, rozmiar paneli, a także ich wagę i łatwość obsługi czy funkcjonalność.

Panel grzewczy IR podczerwień grzejnik CRONOS 450W – 800W

Sprawdź Cenę Allegro

Panel grzewczy marki Cronos to nowoczesna metoda ogrzewania. Urządzenie to jest bardziej precyzyjne w działaniu niż klasyczny grzejnik oraz przynosi szybsze efekty cieplne. Panel ten wykorzystuje innowacyjną technologię w swoim działaniu, jaką jest zastosowanie fal światła podczerwonego. Wspomniane fale dają uczucie przyjemnego ciepła, podobnego do tego dawanego przez promienie słoneczne.

W porównaniu do tradycyjnych grzejników, panele Cronos nie ogrzewają powietrza ale bezpośrednio osoby i przedmioty, które znajdują się w pobliżu. Dzięki temu nie ma żadnych strat ciepła. Co więcej, zastosowane promieniowanie podczerwone nie jest widzialne gołym okiem. Warto również dodać, iż jest ono korzystne dla człowieka. Pomaga w leczeniu pewnych schorzeń, takich jak problemy z krążeniem, bóle głowy oraz stres.

Panele grzewcze będą idealne dla alergików, ponieważ na ścianach nie powstają grzyby ani pleśń, które mogą wywoływać różne reakcje alergiczne. Zakup paneli grzewczych to nie tylko oszczędność pieniędzy ale także czasu, gdyż producent daje nam możliwość ustawienia czasu pracy urządzenia oraz ogrzewania cyklicznego.

 • Szybkie ogrzewanie;

 • Brak strat ciepła;

 • Energooszczędność.

 • Mała wydajność grzewcza.

Panel grzewczy na podczerwień grzejnik TIMER LCD

Sprawdź Cenę Allegro

Alternatywą dla zwycięzcy rankingu paneli na podczerwień jest panel grzewczy marki Gruber Heizung może być bardzo ciekawą opcją dla osób wygodnych, ponieważ można nim sterować nie tylko przyciskami na samym urządzeniu, ale także dzięki pilota. Co więcej, zawiera czytelny wyświetlacz z podaną temperaturą. Podświetlenie ekranu samoistnie wyłącza się po 15 sekundach.

Sam panel jest bardzo kompaktowy. Jego grubość to zaledwie 1 cm, a ulokować możemy go zarówno w dogodnym miejscu na podłodze jak i na ścianie. Grzejnik ma 425W i jest bardzo wydajny oraz ekologiczny. Jego promieniowanie podczerwieni zapewnia użytkownikom zdrowe ogrzewanie wybranych pomieszczeń. Warto również dodać, iż owe promieniowanie pozytywnie wpływa na nasze zdrowie oraz jest przyjazne alergikom, ponieważ nie wzbija kurzu.

Ciekawą funkcją jest wbudowany Timer, który pozwala zaplanować cały tydzień ogrzewania. Jest to bardzo ekologiczne, ponieważ urządzenie będzie działało tylko w wybranym przez nas momencie i nie będzie grzało na darmo, gdy tego nie chcemy.

 • Pilot w zestawie;

 • Czytelny wyświetlacz;

 • Dobry do postawienia na podłodze jak i powieszenia na ścianie;

 • Wbudowany tygodniowy Timer.

 • Produkt nie nadaje się do pomieszczeń o większej wilgotności, takich jak kuchnia i łazienka.

Kupując grzejnik warto również wziąć pod uwagę Grzejnik na podczerwień 430W TRIO

Sprawdź Cenę Allegro

Jest to innowacyjny panel grzewczy marki Trio, który wykorzystuję technologię podczerwieni. W trakcie podgrzewania włókna węglowego powstają fale podczerwone, które zapewniają ciepło, a co za tym idzie komfort, w wybranym przez nas pomieszczeniu. Wspomniane włókno węglowe pozwoli użytkownikom zaoszczędzić na ogrzewaniu, ponieważ posiada wysoką przewodność cieplną. Moc urządzenia to 430W, natomiast maksymalna temperatura powierzchni wynosi 75C.

Ten panel grzewczy na podczerwień wykonany został z polimerowej folii grzewczej, która jest wyjątkowo odporna na łamanie oraz zaginanie. Na wspomnianą folię nałożona jest grafika z ciekawym wzorem, co idealnie może wkomponować się w nasze domowe zacisze. Co więcej, konstrukcja urządzenia pozwala na zwinięcie go w rulon, co zdecydowanie umożliwia transport czy przechowywanie w momencie, gdy panel nie jest potrzebny.

Panel grzewczy jest przeznaczony jedynie do montażu ściennego, jednakże producent daje nam w zestawie hak przytrzymujący. Instalacja produktu należy do tych szybkich i łatwiejszych. Warto również wspomnieć o cenie, która w porównaniu do pozostałych propozycji rankingu, jest bardzo przystępna.

 • Oszczędne urządzenie;

 • Odporny na łamanie;

 • Ciekawy design;

 • Hak przytrzymujący i instrukcja obsługi w zestawie.

 • Małe możliwości regulacyjne;

 • Przeznaczony wyłącznie do montażu ściennego.

Grzejnik panel podczerwieni IR panel grzewczy 425W

Sprawdź Cenę Allegro

Panel grzewczy marki Juskys można zakupić w bardzo przystępnej cenie. Jednak pomimo, iż produkt jest najtańszy z rankingowych, również może pochwalić się swoją wydajnością oraz oszczędnością. Jego moc wynosi 425W, natomiast temperatura powierzchni waha się od 70C do choćby 95C.

Produkt nadaje się do montażu zarówno na ścianie jak i na podłodze. To ostatnie jest możliwe dzięki dołączonym do zestawu nóżkom. Co ciekawe, ma on jedynie 1 cm grubości, a zamontowany na ściane zajmie około 3 cm. Grzejnik działa niemalże jak promienie słoneczne. Fale ciepła ogrzewają bezpośrednio przedmioty znajdujące się w pobliżu. Dzięki temu jest on niezwykle wydajny oraz przyjazny środowisku. Co więcej, produkt nie wydaje dźwięków ani nie wydziela zapachu.

Warto również dodać, iż panel grzewczy jest bardzo łatwy w montażu. Użytkownicy nie będą mieli także żadnych trudności w utrzymaniu go w czystości. Należy natomiast zaznaczyć, iż choć niska cena produktu jest z pewnością atrakcyjna, to zaleta ta okupiona jest mocno przeciętną funkcjonalnością. Przede wszystkim brak wyświetlacza LCD. Oczywiście wysokie opinie panelu na podczerwień wskazują, iż pomimo tych braków produkt i tak jest wart naszej uwagi.

 • Atrakcyjna cena;

 • Przyjazny środowisku;

 • Łatwy w montażu.

 • Ograniczona funkcjonalność.

Artykuły

Jakie panele na podczerwień wybrać w 2023 – Nasze Opinie oraz Ranking

Czytaj dalej

Jak odpowietrzyć grzejnik / kaloryfer dobrze? Prosty Poradnik

Czytaj dalej

Ile prądu zużywa panel grzewczy na podczerwień ogrzewając?

Czytaj dalej

Czy promieniowanie podczerwone jest szkodliwe dla zdrowia?

Czytaj dalej

Co to jest ogrzewanie na podczerwień? Opinie, Koszty oraz Cena

Czytaj dalej

Jak działają grzejniki na podczerwień – najnowsze ogrzewanie na podczerwień wytłumaczone

Czytaj dalej

Jaką nagrzewnicę olejową wybrać w 2023 roku – Opinie oraz Ranking

Czytaj dalej

Jakie energooszczędne grzejniki elektryczne są najlepsze w 2023 – Nasze Opinie oraz Ranking

Czytaj dalej

Jakie grzejniki aluminiowe polecamy w 2023 – Nasze Opinie oraz Ranking

Czytaj dalej

Jakie grzejniki olejowe kupić w 2023 – Nasze Opinie oraz Ranking

Czytaj dalej

Najlepsza nagrzewnica elektryczna w 2023 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

Czytaj dalej

Jaki grzejnik konwektorowy wybrać w 2023 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

Czytaj dalej

Jakie panele na podczerwień wybrać w 2023 – Nasze Opinie oraz Ranking

Czytaj dalej

Czy warto kupić grzejnik olejowy? Sprawdź najpierw wady i zalety

Czytaj dalej

Ile prądu zużywa grzejnik olejowy elektryczny – dane techniczne i realne

Czytaj dalej

Przenośne grzejniki a ogrzewanie domu jesienią

Czytaj dalej

Jaka farelka? Najlepszy wybór termowentylatorów 2023 – Nasze Opinie oraz Ranking

Czytaj dalej

Panele grzewcze na podczerwień – jakie wybrać, aby nie żałować?

Każdy chciałby się dogrzać – szczególnie kiedy w danym pomieszczeniu temperatura jest bardzo niska. Może to być spowodowane mroźniejszą aurą dosyć wczesną jesienią czy też w dni wiosenne, kiedy przyjść mogą ostatnie przymrozki. Dodatkowe grzanie może okazać się też niezastąpione w przypadku łazienek i innych pomieszczeń, które z uwagi na swoją charakterystykę lub ułożenie są bardzo często zimne.

To dlatego warto zapoznać się z dostępnymi produktami na liście lub, jeżeli żaden nie spełnił naszych oczekiwań, wyruszyć na własne poszukiwania. Choć katalog dostępnych produktów jest bardzo duży i trudno będzie przedrzeć się przez każdy oferowany model, to niemniej powinniśmy to zrobić. Zainteresowanie się tematyką i sprawdzenie poszczególnych parametrów znacząco ułatwi nam nasze finalne zadanie.

Zanim jednak to zrobimy, warto zapoznać się z poradnikiem zakupowym. W nim zawarte są szczegółowe informacje i najważniejsze porady. Warto więc sprawdzić jaka jest moc grzewcza urządzenia, a także jego potencjalna wydajność. Innym ważnym czynnikiem będzie funkcjonalność sprzętu. Aspekty fizyczne także okażą się istotne, szczególnie kiedy planujemy zakup do małego pomieszczenia. Więcej informacji znajdziemy poniżej, a także w tym linku:

https://www.pasywny-budynek.pl/kategorie/artykuly/polecany-artykul/gwarancja-do-urzadzen-grzewczych-na-co-zwrocic-uwage

Zwróćmy uwagę na moc grzania

Gdy mowa o mocy grzania, to pierwsza rzecz, jaka przychodzi nam do głowy, to oczywiście moc urządzenia w Watach. Jest to jak najbardziej prawidłowy sposób okreslania mocy grzewczej. Warto jednak też pamiętać o tym, iż sama moc grzewcza na nic się zda, jeżeli efektywność grzejnika jest przeciętna, a pomieszczenie, które zamierzamy ogrzewać, ma bardzo złą izolację termiczną.

Moc grzewcza to nic innego jak określona przez producenta moc urządzenia. Mierzy się ją w Watach i wskazuje nam mniej więcej jaka jest deklarowana przez autorów moc grzania. Oczywiście warto wspomnieć, iż deklaracje jednego producenta mogą się różnić od drugiego, dlatego warto przy tym uwzględnić wydajność. Podawana jest ona w metrach kwadratowych i wskazuje czy produkt poradzi sobie z danym pomieszczeniem czy też nie.

Musimy natomiast mieć na względzie jedną istotną rzecz – wszystkie te deklarowane parametry i specyfikacje odnoszą się zwykle do pomieszczeń, które są bardzo dobrze izolowane termicznie, a same testy mają miejsce w idealnych warunkach.

Grzejnik na podczerwień 430W TRIO
Sprawdź cenę Allegro
Panel grzewczy na podczerwień grzejnik TIMER LCD
Sprawdź cenę Allegro

Dodatkowo, uwzględnijmy funkcjonalność i regulację

Kolejnym istotnym aspektem podczas wybierania paneli na podczerwień jest ich funkcjonalność. Urządzenia te mają zwykle szereg atrakcyjnych opcji, które to nie tylko gwarantują nam świetną kontrolę nad urządzeniem, ale także znacząco poprawiają komfort użytkowania i nasze doświadczenie.

Ciekawe funkcje to, między innymi, wyposażenie urządzenia w termostat i pilot, za pomocą którego ustawimy interesującą nas temperaturę, a następnie sprzęt automatycznie będzie konfigurował intensywność pracy do naszych wymagań. Ponadto bardzo ważne jest upewnienie się, iż wybrany przez nas sprzęt oferuje specjalną technologię, która ogranicza zbieranie się kurzu.

Oczywiście pamiętać też musimy o ekonomii

Jak wszyscy wiemy, bardzo ważnym aspektem wyboru grzejnika jest jego wydajność i oszczędność. Ponadto, im mniejsze zużycie energii, tym bardziej ekologiczny produkt jest. Dlatego każdy z nas powinien zwrócić uwagę na ekonomię i na to jaki pobór prądu dany sprzęt ma. Tutaj także termoizolacja odgrywa bardzo istotną rolę, bo pomaga nam w utrzymaniu wyższej temperatury w budynku i pomieszczeniu i oczywiście mamy do czynienia z mniejszymi stratami ciepła.

Warto oczywiście wskazać też kolejny fakt, a mianowicie większa oszczędność. W skrócie, bardzo dobra energooszczędność, a więc mniejsze wydatki na energię. Te najbardziej ekonomiczne produkty pozwalają nam ogrzać średniej wielkości pomieszczenie za niecałe 40-50 zł na miesiąc, co jest z pewnością bardzo dobrym wynikiem.

Panel grzewczy IR podczerwień grzejnik CRONOS 450W
Sprawdź cenę Allegro
Grzejnik panel podczerwieni IR panel grzewczy 425W
Sprawdź cenę Allegro

Miejmy na uwadze również opinie paneli na podczerwień

Feedback, szczególnie ten pozytywny, to kluczowa rzecz, jeżeli chodzi o zakup tego idealnego produktu. Gdy chcemy przygotować się jak najlepiej, to warto sprawdzić co inni sądzą o sprzęcie. Przeglądanie forów z wypowiedziami użytkowników, sprawdzanie wiadomości pod ogłoszeniami lub też przy aukcjach, a choćby i zdjęcia prezentujące działanie sprzętu. To wszystko pomóc nam może w określeniu czy deklaracje producenta sprawdzają się w rzeczywistości.

Oczywiście musimy mieć też na uwadze to, iż komentarze użytkowników mogą być bardzo subiektywne, a więc mogą przedstawiać prywatne doświadczenia z danym egzemplarzem, który to mógł być wadliwą partią lub po prostu sam kupujący w niewłaściwy sposób użytkował dany przedmiot.

Panele na podczerwień – podsumowanie rankingu 2023

Z pewnością wybór tego idealnego rozwiązania nie jest łatwy. Musimy uwzględnić szereg kluczowych parametrów, a niektóre czynniki w negatywny sposób wpływają na efektywność sprzętu, choć dane techniczne podawane przez producenta mogą świadczyć o czymś innym. To właśnie dlatego bardzo ważne jest wybranie adekwatnego sprzętu, który posłuży nam wiele lat i spełni wszelkie oczekiwania. Jednak gdy dalej nie jesteście przekonani to możemy także polecić inne alternatywy np. polecane energooszczędne grzejniki elektryczne lub bardziej tradycyjne ale wciąż chyba najpopularniejsze grzejniki olejowe.

Jeśli nie jesteśmy przekonani co do wyboru, warto wykorzystać dzisiejsze zestawienie i sprawdzić czy tam nie ma nic atrakcyjnego. Oczywistym wyborem wydaje się też zwycięzca rankingu, a mianowicie Panel grzewczy IR podczerwień grzejnik CRONOS 450W. Ta opcja numer jeden charakteryzuje się świetnymi parametrami, jest ekonomiczna, a nie możemy też zapomnieć o tym, iż oferuje szereg funkcji dodatkowych i świetny design.

Idź do oryginalnego materiału