Halowe Igrzyska Seniorów w Stężycy

5 miesięcy temu

26.11.2023r. 16-osobowa reprezentacja Powiatu Łęczyńskiego uczestniczyła w Halowych Igrzyskach Seniorów w Stężycy. Prawo do startu w Halowych Igrzyskach Seniorów posiadali uczestnicy którzy ukończyli 50 rok życia. Organizatorem Igrzysk było Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie przy współpracy Starostw Powiatowych i Urzędów Gmin .Zadanie było dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na 7 powiatów biorących udział w zawodach reprezentacja Łęcznej zajęła 1 miejsce z dorobkiem ponad 200 punktów. Sportowe zmagania toczyły się w miłej atmosferze. Gospodarze turnieju okazali się bardzo gościnni. Miejsca medalowe naszych reprezentantów to: 2 miejsce w piłce nożnej mężczyzn. Drużyna w składzie: Marek Chołast, Kazimierz Brzozowiec, Andrzej Lichman, Kazimierz Brzozowiec, Mirosław Kowalik, Wojciech Kowalski ,Ryszard Kurzępa, Stanisław Bosak, Paweł Wodzyński .1 i 2 miejsce w Corne hole kobiet zajeli Bożena Jędruszak i Krystyna Staniak ,1 miejsce w corne hole męszczyzn zajoł Mirosław Kowalik, 1 miejsce w wyścigu okrężnym na hulajnogach kobiet Małgorzata Gajos, Jadwiga Brzozowiec, Bożena Jędruszak,Krystyna Staniak, 1 i 2 miejsce w strzałach z łuku zdobyła Jadwiga Brzozowiec i Bożena Staniak, W rzucie lotkami Bożena Staniak zdobyła 3 miejsce, Mirek Kowalik 2 miejsce w rzucie lotkami, w rzucie podkową Bożena Jędrusik 2 miejsce, Stanisław Paszkiewicz 1 miejsce w rzucie podkową,
Kazimierz Brzozowiec 2 miejsce w rzucie podkową.

Powiat Łęczyński zajął I miejsce w klasyfikacji końcowej powiatów z ponad 200 punktami. Gratulujemy!