Francja wyłącza reaktor z powodu fali upałów

2 godzin temu
We Francji trwa fala upałów. Wtorek był najgorętszym dniem w kraju od rozpoczęcia pomiarów w 1947 r. Zmusiło to krajowy koncern energetyczny do wyłączenia jednego z reaktorów, w kolejnych redukowana jest moc. Takie sytuacje powtarzają się we Francji każdego lata od kilku lat podczas wysokich temperatur.
Idź do oryginalnego materiału