Eko Złotna z młyna do mąki i uznania jurorów konkursu Laur Agrobiznesu 2024

nos-portal.pl 1 miesiąc temu

GMINA MORĄG. Zajmują się uprawą zbóż, z nich produkują przeróżne rodzaje mąk. To również rodzinna manufaktura oliwy. Eko Złotna ze wsi nomen omen Złotna (gm. Morąg) została nagrodzona Laurem Agrobiznesu 2024.

Bohdan Stankiewicz z firmy Eko Złotna w towarzystwie Sylwii Jaskulskiej, wicemarszałek województwa / Fot. Archiwum

Jak napisali w swoich folderach: “Sercem naszego gospodarstwa jest młyn. Tam do przemiału trafiają ziarna i stamtąd wychodzą w świat nasze mąki. Od początku wiedzieliśmy, iż musi to być młyn żarnowy. Tylko taki sposób przemiału mąki gwarantuje zachowanie wszystkich mikro i makroelementów znajdujących się w ziarnach. Dzięki temu nasze mąki razowe mogą być wykorzystywane w większości wyrobów nie tylko piekarniczych.”

Producenci zbóż, mąk i oliwy zostali docenieni podczas 2. edycji konkursu Laur Agrobiznesu 2024 organizowanej przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas gali uhonorowani zostali najbardziej zaangażowani i innowacyjni przedstawiciele sektora rolniczego, rybackiego oraz rolno-spożywczego na Warmii i Mazurach.

Warmia i Mazury od lat wyróżniają się dużym potencjałem rolniczym. Celem konkursu Laur Agrobiznesu jest wyróżnienie osób i przedsiębiorstw, które poprzez nowoczesne technologie, dbałość o środowisko i wysoką jakość produkcji przyczyniają się do rozwoju sektora rolniczego na Warmii i Mazurach.

– Rolnictwo jest nie tylko kluczowym elementem polskiej gospodarki, ale także siłą napędową rozwoju obszarów wiejskich naszego regionu – mówi marszałek Marcin Kuchciński. – W województwie działa ponad 44 tysiące gospodarstw, a ich działalność wpływa na jakość życia lokalnych społeczności i kondycję całego sektora rolno-spożywczego. Nagroda ma promować liderów rolnictwa i ich innowacyjne rozwiązania, które wpisują się w strategię rozwoju naszego województwa.

Producenci rolni z gminy Morąg firma Eko Złotna Bohdan Stankiewicz otrzymali nagrodę główną w kategorii Przetwórcy Żywności Regionalnej, Tradycyjnej: opartej na surowcach z województwa warmińsko-mazurskiego.

Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni statuetką Lauru Agrobiznesu oraz nagrodami finansowymi, których łączna pula wyniosła 70 tysięcy złotych.

Idź do oryginalnego materiału