Dzieci a OZE

rc.fm 2 godzin temu

Odnawialne źródła energii widziane oczami dzieci - rozstrzygnięto konkurs CZTERY PORY ROKU Z OZE, do którego samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprosił dzieci z całej Wielkopolski, także z naszego regionu.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zrealizował 14. edycję konkursu ekologicznego dla uczniów klas IV-VI i VII - VIII szkół podstawowych "Cztery Pory Roku z OZE" w ramach Wielkopolskich Dni Energii 2026. Uczniowie klas IV - VI w ramach konkursu mieli przygotować plakat, z kolei uczniowie klas VII - VIII wykonali prace w formie kalendarza na 2027 rok. Tematyką prac wykonanych w różnych technikach były odnawialne źródła energii.

"Konkurs "Cztery Pory Roku z OZE" to dobra forma zainteresowania młodych ludzi tematyką odnawialnych źródeł energii. Wzrost świadomości z zakresu wykorzystania i rosnącego znaczenia alternatywnych źródeł energii to najlepsza inwestycja do wychowania wielu specjalistów wiążących swoją ścieżkę zawodową z tą dziedziną. Inicjatywa "Cztery pory roku z OZE" organizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego jest elementem Wielkopolskich Dni Energii, które promują stosowanie odnawialnych źródeł energii. W tym roku udział w konkursie wzięły aż 334 prace z całego Regionu. Samorząd Województwa Wielkopolskiego organizując konkurs oprócz zainteresowania tematyka ekologiczną dzieci i młodzieży daje także możliwość wygrania atrakcyjnych nagród rzeczowych - powiedział Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

W ramach konkursu uczniowie klas IV-VI przesłali 213 prace, a uczniowie z klas VII-VIII 121 prac.

Autor:

Personalia

e-mail [email protected]

Nazwisko:

Górcewicz

NEWS nr 2:

N
Idź do oryginalnego materiału