

Możliwe referendum w Brzegu i Pakosławicach. Do Komisarza Wyborczego w Opolu wpłynęły zawiadomienia o zamiarze przeprowadzenia referendów dotyczących odwołania władz samorządowych przed upływem kadencji.
Pierwsza inicjatywa dotyczy odwołania Burmistrza Brzegu. Zawiadomienie wpłynęło 23 czerwca, a jego pełnomocnikiem jest Tadeusz Nowosielski.
Dzień później złożono zawiadomienie w sprawie referendum dotyczącego odwołania Wójta Gminy Pakosławice oraz Rady Gminy Pakosławice. Pełnomocnikiem komitetu referendalnego jest Magdalena Darak.
Jak informuje Komisarz Wyborczy w Opolu, oba powiadomienia spełniają wymogi formalne. Inicjatorzy mają teraz czas do 24 sierpnia na zebranie podpisów poparcia i złożenie wniosków referendalnych.
Autor: Tomasz Cichoń

1 dzień temu




![CHODENICE. Nowy samochód dla OSP w Chodenicach [ZDJĘCIA]](https://bochniazbliska.pl/wp-content/uploads/2026/06/Image21-5.jpg)




