Dwa zawiadomienia dotyczące referendów w opolskim KBW

1 dzień temu

Możliwe referendum w Brzegu i Pakosławicach. Do Komisarza Wyborczego w Opolu wpłynęły zawiadomienia o zamiarze przeprowadzenia referendów dotyczących odwołania władz samorządowych przed upływem kadencji.

Pierwsza inicjatywa dotyczy odwołania Burmistrza Brzegu. Zawiadomienie wpłynęło 23 czerwca, a jego pełnomocnikiem jest Tadeusz Nowosielski.

Dzień później złożono zawiadomienie w sprawie referendum dotyczącego odwołania Wójta Gminy Pakosławice oraz Rady Gminy Pakosławice. Pełnomocnikiem komitetu referendalnego jest Magdalena Darak.

Jak informuje Komisarz Wyborczy w Opolu, oba powiadomienia spełniają wymogi formalne. Inicjatorzy mają teraz czas do 24 sierpnia na zebranie podpisów poparcia i złożenie wniosków referendalnych.

Autor: Tomasz Cichoń

Idź do oryginalnego materiału