Coraz bliżej zakończenia remontu i adaptacji pomieszczeń w budynku po byłej szkole w Jeleninie na Centrum Usług Społecznych. Gmina Żagań wydała na prace około 800 tysięcy złotych. Inwestycja realizowana jest przy wykorzystaniu dofinansowania.
Obiekt przez kilka lat był nieużytkowany. – Budynek powstał w latach siedemdziesiątych, więc ma swoje lata świetności za sobą, ale my go wskrzeszamy. Prace są na bardzo zaawansowanym etapie. Będzie to zupełnie inna konstrukcja. Niebawem centrum rozpocznie tam funkcjonowanie – mówi wójt gminy Leszek Ochrymczuk:
Dodajmy, iż na zmianę struktury w Centrum Usług Społecznych, start nowych usług oraz remont gmina otrzymała milion złotych dofinansowania. Pozostała kwota, to wkład własny.

2 godzin temu













