Dlatego w Hiszpanii doszło do wielkiego blackoutu. Rząd znalazł przyczynę
Zdjęcie: Granada w czasie przerwy w dostawie prądu, 28 kwietnia 2025 r.
Według raportu hiszpańskiego rządu ogromna awaria zasilania na Półwyspie Iberyjskim, do której doszło pod koniec kwietnia, została spowodowana przepięciem w sieci, które doprowadziło do "niekontrolowanej reakcji łańcuchowej". Minister ds. transformacji ekologicznej Sara Aagesen wyjaśniła we wtorek 17 czerwca w Madrycie, iż przyczyny blackoutu były wielorakie.

11 miesięcy temu


![Lisiniec czeka kolejny etap rozwoju [WIZUALIZACJE]](https://miejska.pl/wp-content/uploads/2026/06/lisiniec-web.jpg)








![S. Bernadetta Rożnawska, albertynka: ludzie szukają tutaj namiastki domu [ROZMOWA]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2016/12/mid-16c22214.jpg)


![Poznań: relikwie historyczne Bolesława Chrobrego i Rychezy w Katedrze Poznańskiej [+GALERIA]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/IMG_20260617_104029168_HDR.jpg)
