Czy to jest sport równych szans?

jacekh.substack.com 5 miesięcy temu

Tak to widzę ja i przekazuję z pomocą AI

Nagłówek z DailyMail.co.uk

https://www.dailymail.co.uk/news/article-13697397/Boxer-Imane-Khelif-cleared-compete-Olympics-despite-deemed-biologically-male-leaves-Italian-opponent-tears-fight-abandoned.html

Bokserka krzyczy „to niesprawiedliwe” i pada na kolana ze łzami w oczach, gdy rezygnuje z walki z „biologicznie męską” przeciwniczką olimpijską Imane Khelif po zaledwie 46 SEKUNDACH i dwóch potężnych ciosach

Walka trwała 46 sekund, a włoska przeciwniczka rzuciła swój kask na podłogę, gdy walka została przerwana. Odmówiła podania ręki, upadła na matę szlochając. Poruszona Włoszka rozpłakała się po zaledwie dwóch ciosach.

Algierska bokserka Imane Khelif, 25 lat, walczyła z Włoszką Angelą Carini, 25 lat, pomimo wykluczenia z ważnej walki bokserskiej przed igrzyskami olimpijskimi. Khelif nie wziął udziału w zeszłorocznych mistrzostwach świata, ponieważ nie przeszedł testów testosteronu, mających na celu ustalenie płci zawodnika.

Po przerwaniu walki sędzia podniósł rękę Khelif w powietrze. Ale widocznie wściekła Carini wyrwała rękę sędziemu, po czym opuściła ring, nie ściskając ręki swojej przeciwniczki. Ignorując Algierkę, włoska zawodniczka padła na kolana i wybuchła płaczem, mówiąc, iż nigdy wcześniej nie otrzymała tak silnych ciosów w walce.

Po walce zrozpaczona Włoszka powiedziała: „Zawsze lojalnie broniłam honoru swojego kraju. Tym razem mi się nie udało, ponieważ nie mogłam już walczyć. Więc zakończyłam walkę”.

Powiedziała, iż ​​nie odeszła z walki na znak protestu przeciwko włączeniu jej przeciwniczki, ale była to decyzja, którą musi rozważyć Olimpiada.

Zabrano ją na badania lekarskie, aby zbadać powagę obrażeń twarzy, w tym stłuczenia nosa. Trener Carini w strefie mieszanej po walce powiedział później: „Nie wiem, czy ma złamany nos. Muszę porozmawiać z dziewczyną. Ale wiele osób we Włoszech próbowało do niej dzwonić i mówić: „Proszę nie walcz z nim dalej: to mężczyzna, to dla ciebie niebezpieczne”.

Całość można przeczytać tutaj:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-13697397/Boxer-Imane-Khelif-cleared-compete-Olympics-despite-deemed-biologically-male-leaves-Italian-opponent-tears-fight-abandoned.html

Jak widać, w sporcie pojawił się nowy problem nieuczciwej konkurencji. Doping był takim problemem od lat i nie rozwiązały tego drobiazgowe kontrole. Teraz dzięki ideologii lansowanej przez globalistów mamy osoby sportowe. Początkowo za określenie płci sportowca wystarczała jego deklaracja i jakieś kwity świadczące o działaniach „afirmacji płci”. I można było startować w wybranej płci. Teraz wprowadzono ograniczenia i wymyśla się coraz bardziej zawiłe przepisy i sposoby kontroli.

Oto Lia Thomas, kobieta wymachująca atrybutem kobiecości po damskich szatniach.

Ciekawe, dlaczego biologiczne kobiety nie zmieniają płci, aby wygrywać z mężczyznami w dyscyplinach męskich. Wszystkie te zmiany zachodzą tylko w jedną stronę.

Transgender swimmer Lia Thomas has been excluded from the Olympic Games

Pływacz/ka transseksualna Lia Thomas została wykluczona z Igrzysk Olimpijskich

https://spotmedia.ro/en/news/sport/transgender-swimmer-lia-thomas-has-been-excluded-from-the-olympic-games

Amerykańska pływaczka Lia Thomas, która zyskała światowe uznanie po tym, jak została pierwszą transseksualną sportsmenką, która zdobyła tytuł NCAA collegiate w marcu 2022 r., przegrała w środę batalię prawną z Międzynarodową Federacją Pływacką w Sądzie Arbitrażowym ds. Sportu, tracąc tym samym wszelkie nadzieje na udział w przyszłomiesięcznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

25-letnia sportsmenka pozostanie również wykluczona z rywalizacji w kategorii kobiet, ponieważ nie udało jej się uchylić przepisów wprowadzonych przez World Aquatics (Międzynarodową Federację Pływacką) latem 2022 r., które zabraniają osobom, które przeszły „jakąkolwiek formę tłumienia męskiego dojrzewania”, rywalizacji w kategorii kobiet, jak informuje The Guardian.

Thomas argumentowała, iż ​​przepisy te powinny zostać uznane za „nieważne i nielegalne”, ponieważ są sprzeczne z Kartą Olimpijską i przepisami międzynarodowej federacji.

Największe nasilenie tej plagi ma miejsce w sporcie szkolnym i akademickim państw nowoczesnego Zachodu, ale nie tylko. Skutkiem wielu protestów (czyli podobno hejtu przeciwko sportowcom transgender), proceder został nieco ukrócony. Jak widać z powyższego, nie całkiem. Być może pomogłoby branie pod uwagę płci urodzenia jako podstawowego kryterium.

Czy są jakieś szanse na powrót zdrowego rozsądku, nie tylko w sporcie?

Dziękuję za przeczytanie Substacka Jacka! Subskrybuj za darmo, aby otrzymywać nowe posty i wspierać moją pracę.

Idź do oryginalnego materiału