Czy eurokraci przepchną Zielony Ład? Rafał Foryś: „To powrót do kamienia łupanego”

7 miesięcy temu

Jak wskazuje najnowsze badanie opinii publicznej, Polacy w przeważającej większości odrzucają politykę Zielonego Ładu. Czy to mocne stanowisko znajdzie odzwierciedlenie w wynikach wyborów do Parlamentu Europejskiego?

Eurokraci przepychają Zielony Ład. Najkrócej mówiąc – jest to pakiet projektów, które zdaniem Komisji Europejskiej pozwolą osiągnąć do 2050 roku pełną neutralność klimatyczną w UE. Zaproponowane rozwiązania, które z uporem maniaka próbują przepchnąć eurokraci, z pewnością nie podobają się europejskim społeczeństwom, w tym Polakom. Pokazują to nie tylko liczne protesty rolników i związkowców, które docierają choćby do samej Brukseli, ale również coraz bardziej zaostrzająca się retoryka rozmaitych sił politycznych.

Najbardziej wyrazistym podejściem z pewnością charakteryzuje się Konfederacja, która w swojej kampanii kładzie nacisk na zagrożenia płynące do nas ze strony Brukseli. Jednym z nich jest właśnie Zielony Ład, a szerzej cała polityka klimatyczno-energetyczna UE.

– Komisja Europejska proponuje Zielony Ład, walkę z globalnym ociepleniem oraz przymusową migrację, a to wszystko sprawia, iż pod Europę jest podkładana bomba gospodarcza z opóźnionym zapłonem. Brak odwagi w przeciwstawieniu się tym księżycowym dyrektywom w szybkim tempie doprowadzi do upadku ekonomii w państwach członkowskich Unii, w tym w Polsce.

Co więcej, działania międzynarodowych globalnych koncernów i ich lobbystów blokują rozwój mniejszych firm na korzyść gospodarek Chin oraz USA. Polski wyborca musi znać prawdę o pracy obecnych parlamentarzystów. Oni już byli i się nie sprawdzili – stwierdził niedawno w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl Rafał Foryś, lider Konfederacji Korony Polskiej na Mazowszu.

– Dotkliwym ciosem jest odebranie nam handlu przez zachodnie korporacje. Przez uśpienie władz przejmowane jest przetwórstwo. Teraz czas na Was, rolników! Plan był prosty – poprzez kontrolę gospodarki rolnej w kluczowych sektorach rolnik miał zbankrutować. Dumping cenowy, czyli ceny oferowane poniżej kosztów produkcji, miały przyczynić się do degradacji rolnictwa. Ostatecznie upadło wiele gospodarstw, głównie rodzinnych. Przetrwali ci najbardziej zdeterminowani, aby przeżyć! Zielony Ład nie bierze jeńców.

W tym projekcie celem jest totalne przemeblowanie gospodarek rolnych w całej Europie. Powrót do kamienia łupanego w czasach rozkwitu technologicznego i robotyzacji, także w branży rolno-spożywczej, jest celem strategicznym eurokratów – dodał przedstawiciel „Drużyny Brauna”.

Polacy odrzucą Zielony Ład?

Co warto wspomnieć, dr Katarzyna Obłąkowska i dr Artur Bartoszewicz na zlecenie NSZZ „Solidarność” przygotowują właśnie obszerny raport naukowy „Polacy o Zielonym Ładzie”, który zostanie zaprezentowany rządowi, parlamentarzystom oraz docelowo najważniejszym unijnym instytucjom w Brukseli. Już teraz wiadomo, iż zgodnie z badaniem Polacy w przytłaczającej większości (prawie 80 proc.) zdecydowanie odrzucają pomysł implementacji zasad zapisanych w polityce Zielonego Ładu w obecnej formie.

Patrząc bardziej szczegółowo: 34,9 proc. z nich twierdzi, iż polityka unijna powinna zostać odrzucona w całości, natomiast 42,9 proc. domaga się zasadniczych zmian, jeżeli polskie państwo miałoby w ogóle zgodzić się na ten projekt. Co ciekawe, choćby najwięksi euroentuzjaści uważają, iż Zielony Ład powinien ulec choćby lekkim poprawkom. Wskazuje na to 19 proc. respondentów. Za Zielonym Ładem bez żadnego „ale” opowiada się tylko 3,3 proc. Polaków.

– Z naszych badań wynika, iż Polacy w znakomitej większości Zielonego Ładu po prostu się boją. Przy czym najbardziej obawiają się jej rolnicy i właściciele firm. Najmniej zaś mieszkańcy największych polskich aglomeracji i, co bardzo mnie zaskoczyło, emeryci. Być może dzieje się tak dlatego, iż słyszą oni zapewnienia o wsparciu państwowym dla osób o najniższych dochodach w ramach całej UE.

Rolnicy, których strajk obserwujemy w tej chwili w Polsce, a także właściciele prywatnych firm nie są w stanie policzyć kosztów swojej działalności gospodarczej po wprowadzeniu przepisów Zielonego Ładu. Wielu przedsiębiorców, a wiemy to nie tylko z badań, ale również trwającej publicznej dyskusji na ten temat, obawia się, czy ich firmy będą w stanie przetrwać wprowadzenie tych przepisów – komentuje współautorka raportu dr Katarzyna Obłąkowska.

Źródło: DoRzeczy.pl, NCzas.info, Tysol.pl

Polecamy również: Rząd Tuska pracuje nad zakazem sprzedaży Polakom węgla

Idź do oryginalnego materiału