- Czeka nas bardzo poważna rozmowa z szefostwem NFZ-u, bo wykluczam to myślenie, iż NFZ odpowiedzialny za płacenie pieniędzy placówkom był tak długo zupełnie bezradny - zapowiedział przed rozpoczęciem posiedzenia rządu premier Donald Tusk. Szef rządu odniósł się w ten sposób do sprawy kontrolowania i egzekwowania prawa wobec lekarzy, którzy wykorzystują luki w systemie do wyłudzania pieniędzy z ponadwymiarowych dyżurów.