Bp Krzysztof Włodarczyk: szatan atakuje dziś fundamenty – kapłaństwo i małżeństwo. Róbmy swoje i nie dajmy się ogłupić

2 tygodni temu

Szatan atakuje dziś fundamenty – kapłaństwo i małżeństwo. Bo wie, iż o ile uda mu się zachwiać fundamentami społeczeństwa, to zachwieje całym narodem. My róbmy swoje i nie dajmy się ogłupić – mówił bp Krzysztof Włodarczyk.

Ordynariusz zainaugurował obchody roku jubileuszowego 100-lecia bydgoskiej parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na Szwederowie. – Została ona erygowana 1 maja 1924 r. przez kard. Edmunda Dalbora. Niektórzy powiedzą, był to piękny czas. Nie było telefonów komórkowych, telewizji, Internetu, żyło się spokojniej, romantycznie, piękna idylla. Czy na pewno? Nie do końca – mówił bp Włodarczyk, zachęcając, by wejść w głąb historii i zobaczyć, czym żyli przodkowie.

Biskup Włodarczyk, analizując obecną sytuację, dodał, iż szatan atakuje dziś fundamenty, jakimi są kapłaństwo i małżeństwo. Bo – jak podkreślił – wie, iż o ile uda mu się zachwiać fundamentami społeczeństwa, to zachwieje całym narodem. – My róbmy swoje i nie dajmy się ogłupić. Niezależnie od tego, co proponuje się dzisiaj w edukacji, poszukujmy prawdy. Nowe zagrożenia nie zdołają jednak przysłonić naszej nadziei. Jest nią Ten, Którego niesie Maryja – Jezus – jedyny Odkupiciel człowieka. On jest dla nas dostępny w sakramentach w naszej wspólnocie parafialnej. Każdy jest dla Niego ważny. dla wszystkich z nas On ma plan. Dlatego ważne jest, by budować z Jezusem relację – mówił.

Na zakończenie homilii podziękował wszystkim za świadectwo wiary, a także wyraził prośbę. – Nie gaście Bożego Ducha w swoim sercu, nie pozwólcie go sobie wyrwać przez ludzi i różnego rodzaju wydarzenia noszące znamiona pokus. Czy zdołamy wytrwać do końca? – pytał, dodając, iż droga do przyszłości wydaje się niepewna, jak kładka między górskimi szczytami, albo jak most linowy nad rwącą rzeką. – Jak przejść, by nie spaść? Na szczęście mamy dwie poręcze, których możemy się chwycić. Jedną jest Jezus Chrystus, który pragnie osobistej relacji z każdym z nas. Drugą jest pamięć, pamięć o przodkach, korzeniach i wszystkim, co Bóg nam dał – zakończył.

Źródło: KAI

TG

DLACZEGO WYBUCHAJĄ REWOLUCJE? [KU PAMIĘCI KRZYSZTOFA KARONIA]

Idź do oryginalnego materiału