Bony na lody już na biurku burmistrza. Lubycza Królewska też nagrodzi uczniów za świadectwo z paskiem

1 godzina temu
W Lubyczy Królewskiej uczniowie, którzy na zakończenie roku szkolnego otrzymają świadectwo z czerwonym paskiem, mogą liczyć na dodatkową niespodziankę. Burmistrz Marek Łuszczyński ufundował bony na lody dla wszystkich wyróżnionych uczniów.PRZECZYTAJ: Noc Świętojańska w Żyłce. Wicie wianków i zabawa z Malibu [ZDJĘCIA]Jak podkreślają władze samorządowe, to symboliczne wyróżnienie ma być wyrazem uznania dla wysiłku, systematyczności i zaangażowania w naukę. Dzięki temu młodzi mieszkańcy gminy będą mogli w słodki sposób uczcić swoje osiągnięcia.Inicjatywa wpisuje się w szerszą dyskusję, która w ostatnich tygodniach przetoczyła się przez całą Polskę. Wszystko zaczęło się w Pszczynie, gdzie po piśmie z Biura Rzeczniczki Praw Dziecka pod znakiem zapytania stanęła wieloletnia tradycja nagradzania uczniów darmowymi lodami za bardzo dobre wyniki w nauce. Sprawa wywołała ogólnopolską debatę i falę poparcia dla podobnych inicjatyw.Do akcji solidarności z Pszczyną dołączyły już kolejne samorządy. Wśród nich znalazł się m.in. Szczebrzeszyn.
Idź do oryginalnego materiału