BOCHNIA. Dla politycznego znajomego pani burmistrz utworzono specjalne stanowisko w Urzędzie Miasta Bochnia

bochniazbliska.pl 2 miesięcy temu

Burmistrz Magdalena Łacna zatrudniła politycznego kolegę szefa struktur PO w powiecie bocheńskim. Dla Tomasza Urynowicza byłego radnego i wicemarszałka Sejmiku Małopolskiego zostało stworzone zupełnie nowe stanowisko: Naczelnik Kancelarii Burmistrza Bochni. Od kilku tygodni usiłujemy dowiedzieć się: ile kosztowało podatników to rozwiązanie? Magistrat ociąga się z odpowiedzią. Dlaczego?

Tomasz Urynowicz związany z politycznym środowiskiem nowej burmistrz Bochni do magistratu trafił na początku czerwca tego roku. Jego pojawienie się pierwsi odnotowali nasi Czytelnicy, informując o tym fakcie w komentarzach, które pojawiły się na Portalu Bochnia Brzesko z Bliska. Zaraz po tym zwróciliśmy się do magistratu z prośbą o informację, co robi w Bochni były wicemarszałek Województwa Małopolskiego o bogatej przeszłości politycznej. Dlaczego bogatej ? Otóż działał w PO, potem w Porozumieniu Jarosława Gowina, w 2018 przytulał się do PiS, no i pozostało Agrounia.

Lakoniczna odpowiedź na nasze pytania przyszła po kilku tygodniach. Podpisała ją sama Burmistrz Magdalena Łacna.

Poprosiliśmy więc o doprecyzowanie informacji. Odpowiedziano nieco szerzej, ale ciągle jeszcze niekompletnie (nadal czekamy na informacje, ile kosztuje utworzenie nowego stanowiska!). A co wiemy?

Naczelnik kancelarii nie brał udziału w żadnym konkursie, został do Bochni przeniesiony na podstawie ustawy o pracownikach samorządowych z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

W ostatnich wyborach samorządowych Urynowicz ubiegał się o fotel wójta gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Nie udało mu się jednak, przegrał w drugiej turze, uzyskując niespełna 34 proc. poparcie.

Czym zajmuje się w Bochni Tomasz Urynowicz?

Służby pani burmistrz przekonują, iż Kancelaria Burmistrza Bochni, której szefuje ma szereg zadań związanych z wdrażaniem nowego systemu zarządzaniem miastem, wsparciem działań burmistrza, oraz poprawą efektywności działań urzędu miasta i jednostek organizacyjnych.

To także rekomendowanie zmian organizacyjnych i działań zarządczych – czytamy w komunikacie, który dotarł do naszej redakcji.

Jedną z pierwszych decyzji – propozycji naczelnika było podzielenie Wydziału Ogólnego i Spraw Obywatelskich na dwa odrębne: Wydział Ogólny oraz Wydział Spraw Obywatelskich. Ich naczelnikami zostały – co interesujące – Ilona Mocię – żona radnego Platformy Obywatelskiej Romana Mocię – drugiego zaś – Maria Michałowska córka radnej Platformy Obywatelskiej Jolanty Michałowskiej.

Idź do oryginalnego materiału