19 czerwca podczas krótkiego briefingu przy SP nr 7 burmistrz Magdalena Łacna i dyrektor MZE Anna Famielec podsumowały najważniejsze osiągnięcia w bocheńskiej oświacie. Miasto pozyskało ponad 2,5 mln zł środków zewnętrznych, które przeznaczono na cyfryzację szkół, nowoczesne technologie, szkolenia nauczycieli i poprawę warunków nauki. Największą część tej kwoty – blisko 1,4 mln zł – wykorzystano na zakup ponad 650 laptopów, komputerów i tabletów w ramach programów Aktywna Tablica, Cyfrowy Uczeń oraz środków z Krajowego Planu Odbudowy. Dodatkowo miasto pozyskało ponad 336 tys. zł na utworzenie pracowni sztucznej inteligencji.