Amerykańska tajna broń jest widoczna na mapach Google

2 tygodni temu

Amerykanie niedawno ujawnili istnienie swojego nowego podwodnego drona. Teraz internauci zauważyli, iż można go obejrzeć na mapach Google.

Nowy amerykański dron został stworzony przez koncern Northrop Grumman i agencję DARPA, która zajmuje się zaawansowanymi projektami obronnymi. Powstał w ramach programu, którego celem jest stworzenie podwodnych dronów dalekiego zasięgu. Nazwano go Manta Ray, bo jego sylwetka przypomina płaszczkę. O samej maszynie kilka na razie wiadomo. Ujawniono jedynie, iż może pozostawać przez długi czas pod wodą i ma konstrukcję modułową, która umożliwia dostosowanie go do różnego rodzaju misji.

Internauci zauważyli ze zdziwieniem, iż najnowszy amerykański dron dał się sfotografować i można go obejrzeć w mapach Google. Zdjęcie satelitarne pokazuje, iż był zadokowany w bazie morskiej Port Hueneme w Kalifornii.

Someone managed to find the DARPA Manta Ray on google maps

Source:https://t.co/1VWGp9jzun#ufotwitter #ufox #uaptwitter #uapx pic.twitter.com/WE2R8Re9uG

— RAEFOS Network (@RAEFOSnet) June 20, 2024

Someone managed to find the DARPA Manta Ray on google maps
Coordinates
34°09’12″N 119°12’31″W pic.twitter.com/uMdDj2dMsO

— nikola 3 (@ronin19217435) June 20, 2024

Jak informuje dziennik Telegraph, jego obecność tam nie jest przypadkowa. Amerykańska marynarka wojenna od trzech miesięcy testuje jego możliwości w wodach południowej Kalifornii. Zdaniem wielu ekspertów powstanie tego drona jest odpowiedzią na podobne maszyny, które chce kupić Rosja. Kreml twierdzi, iż ich drony mają zasięg 6200 mil morskich, rozpędzają się aż do stu węzłów i mogą przenosić broń atomową – chociaż oczywiście w wypadku rosyjskiej broni takie przechwałki zawsze powinno się traktować z dużą dawką sceptycyzmu. Rosjanie chcą kupić ich co najmniej trzy tuziny.

Idź do oryginalnego materiału