ZUS z apelem do rodziców. Czas tylko do końca czerwca

1 godzina temu

Do kiedy wniosek 800+?

Wniosek o świadczenie 800 plus należy złożyć najpóźniej do 30 czerwca. Nowy okres świadczeniowy rozpoczął się 1 czerwca 2026 roku i potrwa do 31 maja 2027 roku. Choć nabór wniosków ruszył już kilka miesięcy temu, nie wszyscy rodzice i opiekunowie złożyli wymagane dokumenty. Ci, którzy zrobili to do 30 kwietnia, zachowają ciągłość wypłaty świadczenia. Pierwsze otrzymają najpóźniej do końca czerwca. Wnioski złożone w czerwcu również pozwalają otrzymać świadczenie za pierwszy miesiąc nowego okresu, natomiast w tym przypadku wypłata wraz z wyrównaniem ma trafić do uprawnionych najpóźniej do końca sierpnia. Kto nie złoży wniosku do końca czerwca, nie otrzyma wyrównania za czerwiec. W praktyce oznacza to utratę pieniędzy z programu 800 plus.

Do tej pory rodzice i opiekunowie złożyli już ponad 4,2 mln wniosków na przeszło 6,1 mln dzieci. W województwie mazowieckim złożyli ponad 671,2 tys. wniosków na ponad 970 tys. dzieci.

Jak złożyć wniosek 800+?

Wnioski o 800 plus i niezbędne dokumenty można przekazywać wyłącznie drogą elektroniczną. Można to zrobić przez:

  • aplikacja mZUS,
  • platforma eZUS,
  • bankowość elektroniczna,
  • portal Emp@tia.

Świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, niezależnie od dochodów rodziny.

Idź do oryginalnego materiału