Ostatnie wydarzenia związane z PKOL oraz zatrudnieniem żony Radosława Piesiewicza, na stanowisku doradcy zarządu PKO SA wzbudziły oburzenie społeczne i pytania dotyczące wpływów politycznych w polskim sektorze finansowym.
Radosław Piesiewicz jest działaczem, który posiada liczne znajomości w kręgach władzy, w tym z Jackiem Sasinem, jednym z czołowych polityków związanych z obozem PiS i Kaczyńskim. Spekulacje sugerują, iż Piesiewicz mógł wykorzystywać swoje relacje z politykami, aby wspierać karierę swojej żony, co wywołało publiczne kontrowersje.
Chcesz czytać więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. |
W kontekście tych zarzutów warto przyjrzeć się artykułowi 21 Kodeksu karnego, który mówi o przestępstwie nadużycia władzy. Przepis ten stanowi, iż „kto, wykonując czynności w zakresie władzy publicznej, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla siebie lub innej osoby, przekracza swoje uprawnienia lub niedopełnia obowiązków, podlega karze”. W przypadku prezesa Piesiewicza i jego żony, nie ma wątpliwości.
Zespół ds. Rozliczeń PIS złoży oficjalne zawiadomienie do Prokuratury. Celem tego kroku jest wyjaśnienie, czy w działaniach Radosława Piesiewicza doszło do nadużycia władzy oraz czy jego koneksje polityczne miały wpływ na decyzje kadrowe. Sprawa wymaga dokładnego śledztwa, które będzie miało na celu ocenę legalności zatrudnienia żony Piesiewicza oraz ewentualnych nadużyć związanych z jej nową funkcją.
Żona prezesa Piesiewicza zyskała stanowisko doradcy zarządu PKO SA dzięki koneksjom politycznym swojego męża. Art 21 KK dotyczy tego przypadku. Czy Radoslaw #Piesiewicz forsował swoją żonę wykorzystując swoje przyjaźnie polityczne z @SasinJacek? Składamy zawiadomienie do… pic.twitter.com/v9VECdZftC
— Katarzyna Kierzek-Koperska- Posłanka (@KierzekKoperska) August 19, 2024