Komisja Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów Rady Miasta Racibórz omówiła sprawozdanie z działalności Straży Miejskiej za 2025 rok oraz zaopiniowała pakiet uchwał przygotowanych na najbliższą sesję rady. Wśród kluczowych tematów znalazły się zmiany w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej, utworzenie Spółdzielni Energetycznej Miasta Racibórz, a także kwestie dotyczące gospodarowania nieruchomościami oraz wsparcia finansowego dla Powiatu Raciborskiego i Województwa Śląskiego.