Zimno, ulewne deszcze, a choćby śnieg. IMGW wydaje komunikat o nagłym pogorszeniu pogody

1 tydzień temu

IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) prognozuje gwałtowne pogorszenie pogody. Upał zostanie zastąpiony chłodem i deszczem. Ponadto meteorolodzy podają, iż śnieg w polskich górach może spaść już w tym tygodniu.

We wtorek pogoda zmieni się radykalnie. Termometr spadnie do 16 stopni, a najniższa temperatura przewidywana jest w górach – 8 stopni. Według meteorologów we wtorek będzie padać przez cały dzień.

W środę pogoda nieco się poprawi, ale letnich upałów już nie będzie. Maksymalna temperatura tego dnia sięgnie 23 stopni, a w większości kraju ponownie wystąpią opady deszczu. Według prognozy IMGW w tym okresie w polskich Tatrach może spaść śnieg.

Zmienna pogoda utrzyma się przez cały tydzień. W czwartek spodziewane są gęste chmury, a termometr nie wzrośnie powyżej 25 stopni. W tym dniu, zwłaszcza na wschodzie kraju, możliwe są burze. Towarzyszyć im będzie porywisty wiatr dochodzący do 60 km/h.

W piątek nieco cieplej będzie na wschodzie kraju – tam temperatura może sięgać 25-26 stopni. Najchłodniej będzie na zachodzie, gdzie prognozuje się maksymalnie 15-16 stopni.

Deszcz spodziewany jest także w weekend, ale będzie on krótkotrwały. Minimalna temperatura wyniesie od 8 do 16 stopni, a maksymalna od 16 do 25 stopni.

Instytut rządowy wskazuje również, iż w całej Europie, szczególnie na południu, wystąpią ulewne deszcze. Możliwe, iż spadnie 200 mm wody, miejscami choćby ok. 400 mm. Powódź jest możliwa.

Daniel Głogowski

Ekspert w swojej dziedzinie – Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Continued here:
Zimno, ulewne deszcze, a choćby śnieg. IMGW wydaje komunikat o nagłym pogorszeniu pogody

Idź do oryginalnego materiału