Zielona Góra uczciła pamięć 96. osób, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem. Dzisiaj obchodzimy 15. rocznicę tego tragicznego wydarzenia. W uroczystościach na starej części cmentarza wzięły udział władze miejskie, żołnierze, harcerze oraz przedstawiciele rady miasta.
Dalsza część tekstu pod galerią zdjęć
Zdaniem Marka Kamińskiego, wiceprezydenta Zielonej Góry, pamięć o ofiarach katastrofy jest bardzo ważna:
Jak mówi Grzegorz Maćkowiak, miejski radny, katastrofa smoleńska była ogromną tragedią i na stałe zapisała się w historii naszego kraju:
– Chcemy wychowywać młode osoby w duchu patriotyzmu i poszanowania historii – dodaje Jarosław Zasacki, drużynowy 9 Drużyny Harcerskiej „Dukt-Zawisza”:
W katastrofie pod Smoleńskiem zginął m.in. prezydent RP Lech Kaczyński, jego małżonka oraz wysocy urzędnicy państwowi i dowódcy wojskowi.
Czytaj także:
15. rocznica katastrofy smoleńskiej. Dziennikarz PAP wspomina: najtrudniejsze były rozmowy z rodzinami w Moskwie
Najtrudniejsze były rozmowy z rodzinami ofiar katastrofy, przed prosektorium w Moskwie z grupą dziennikarzy staraliśmy się wyczuć, czy ktoś chciałby porozmawiać, czy nie – wspomina Krzysztof Strzępka, który 10...
Czytaj więcejDetails
1 rok temu




![Magiczna Noc Świętojańska w Serafinie. Mieszkańcy i goście powitali lato [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/731067906_1230026489151180_7111757826882863479_n.jpg)






