Zełenski udzielił wywiadu, było o Nawrockim! Nie zgadniecie, do kogo go porównał! „To jest to samo”

2 dni temu
Wołodymir Zełenski zabrał głos w sprawie odebranego Orderu Orła Białego. – Uważam, iż skończy się to źle – tak ocenił działania Karola Nawrockiego. Zełenski o decyzji Nawrockiego Prezydent Ukrainy Wołodymir Zełenski stracił Order Orła Białego. Decyzję o odebraniu mu odznaczenia podjął w piątek 19 czerwca Karol Nawrocki. Powodem jest nazwanie ukraińskiej jednostki wojskowej imieniem „Bohaterów UPA”, co wywołało w Polsce niesmak i oburzenie. Mowa przecież o uhonorowaniu formacji, która odpowiada za zamordowanie Polaków na Wołyniu. Zełenski nie czekał, od razu poinformował, iż odesłał polski order do Warszawy. Pokazał fotkę odznaczenia w paczce, gotową do wysłania firmą kurierską. W niedzielę prezydent Ukrainy udzielił wywiadu dla ukraińskiego programu „TSN. Tydzień”. Skomentował tam kryzys w relacjach polsko-ukraińskich i sprawę z odebraniem orderu. Zełenski stwierdził, iż decyzja Karola Nawrockiego to element wewnętrznych polityczych gier w Polsce. – Widzę w tym wyłącznie kwestię wyborczą. W 2027 r. odbędą się u nich [w Polsce] wybory. Prezydent Karol Nawrocki walczy o stanowisko premiera dla swojej partii z premierem Tuskiem. Nie mamy z tym nic wspólnego, to ich wewnętrzna sprawa – mówił Zełenski. Jak ocenił, Nawrocki prowadzi wewnętrzną walkę polityczną, podsycając nastroje antyukraińskie. I w tym kontekście porównał polskiego prezydenta do Viktora Orbana, byłego już, prorosyjskiego premiera Węgier. –
Idź do oryginalnego materiału