Z inicjatywy europosła Krzysztofa Jurgiela w Parlamencie Europejskim została otwarta wystawa poświęcona Kanałowi Augustowskiemu

10 miesięcy temu
W minioną środę, 28 czerwca, w Brukseli, z inicjatywy europosła PiS Krzysztofa Jurgiela, otwarto wystawę fotograficzną pt. „Kanał Augustowski - nieodkryty polski raj” w związku z 200-leciem jego istnienia. W wydarzeniu udział wzięli: Burmistrz Miasta Augustów Mirosław Karolczuk oraz prezes Lokalnej Grupy Działania „Kanał Augustowski” Bogdan Dyjuk. Krzysztof Jurgiel mówił, iż wystawa poświęcona Kanałowi Augustowskiemu ma zasadniczy cel, którym jest jest zwrócenie uwagi na piękno geograficznych obszarów Polski Wschodniej i tym samym zachęcenie mieszkańców Europy do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca.
- W myśl zasady: działaj lokalnie -promuj globalnie wspólnie z przedstawicielami miasta Augustów oraz regionu podlaskiego, cieszymy się mogąc świętować razem z państwem 200-lecie istnienia Kanału Augustowskiego – mówił inicjator wystawy i wyraził nadzieję, iż zdjęcia sprawią, iż zwiedzający, zwłaszcza ci, którzy nigdy nie byli w naszym kraju, chociaż przez chwilę poczują się jak w Polsce.
Burmistrz Miasta Augustów Mirosław Karolczuk mówił, iż Kanał Augustowski obok Puszczy Białowieskiej to perełka województwa podlaskiego, który jest jednym z najcenniejszych skarbów tego regionu.
- Jest to unikalne dzieło hydro-inżynierii z XIX wiek
Idź do oryginalnego materiału