Wspieramy przyrodniczą edukację najmłodszych pilan

1 rok temu

„Jak w ulu – edukacja dzieci i młodzieży z zakresu pożytku i roli pszczół w ekosystemie miasta Piły” – to projekt Fundacji Pszczoła dofinansowany przez gminę Piła. Koszt realizacji zadania 11 000 złotych. Kwota dotacji 10 000 zł. Umowę podpisali prezes Fundacji Pszczoła Bożena Wola i zastępca prezydenta Piły Krzysztof Szewc.

Fundacja Pszczoła uczy i pokazuje, jak harmonijnie współistnieć w środowisku naturalnym, zachęca do zwiększenia aktywności społeczności lokalnej, głównie dzieci i młodzieży. W ramach zadania planowane są bezpłatne warsztaty edukacyjne w zakresie ochrony i wzmacniania przyrody oraz naturalnych jej procesów dla 9 grup dzieci i młodzieży. Przewidywana ilość uczestników – ok. 180 osób.

Warsztaty odbędą się w szkołach oraz w pasiece edukacyjnej i ogrodzie społecznym, znajdujących się przy Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile. Głównym celem projektu jest przede wszystkim promowanie edukacji ekologicznej oraz ochrona zwierząt i dziedzictwa przyrodniczego wśród najmłodszych.

Cele szczegółowe wspierające osiągnięcie celu głównego to:

rozbudzenie potrzeby kontaktu z przyrodą,
kształtowanie wyobrażeń i pojęć przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń,
uświadomienie dzieciom potrzeby dbania o rośliny i zwierzęta poprzez ugruntowanie wiadomości na ich temat,
wyrobienie poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego.

Podczas spotkań będzie można zdobyć wiedzę na temat życia pszczół, jak zbudować domek dla zapylaczy, jakie rośliny dobrać do naszego ogrodu czy na balkon, aby były pożyteczne dla owadów. Dzieci nauczą się zakładać łąki kwietne. Będą miały też okazję na chwilę stać się pszczelarzami - ubiorą się w kombinezony pszczelarskie i pójdą zobaczyć jak pracują pszczoły, jak wygląda ul w środku i jak wygląda w nim życie. Dodatkowo nauczymy w jaki prosty sposób przez cały rok nie mając ogrodu uprawiać zdrowe warzywa. Na podsumowanie zostanie przeprowadzony wśród uczestników konkurs z nagrodami. Miejsce realizacji Miasto Piła.



Zdjęcia: FB Fundacja Pszczoła


Idź do oryginalnego materiału